Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valaki reklamált már betegélet...

Valaki reklamált már betegéletút- illetve vénykiváltási "hibát" ügyfélkapun keresztül?

Figyelt kérdés

Most regisztráltam Ügyfélkapus hozzáférést, és meglepő adatokat találtam a betegéletút lekérdezésénél.

4 éve nem voltam a háziorvosomnál, ennek ellenére időről időre vérnyomáscsökkentőt (alacsony a vérnyomásom és nem szedek rá semmit), illetve antibiotikumot (pont azt, amire allergiás vagyok) ír "nekem" a nyilvántartás szerint.


Volt már aki ilyen miatt az itteniek közül "reklamált"?

Mit "kap" az orvos, ha valaki bejelenti a "hibát"?

Értesül vajon arról (gondolom igen), hogy ki panaszolta be?


Mielőtt megkapnám: semmi kedvem spicliskedni, viszont felháborít a dolog. Főleg azért, mert magam után fizetem a tb-m, s ha esetleg valami miatt nem tudnám, igen kellemetlenül érintene, ha olyasmit "számláznának" ki nekem amihez semmi közöm (tudom, hogy jelenleg nem így működik a rendszer, de bármikor megváltoztathatják).


2014. jún. 27. 17:44
 1/2 anonim válasza:

Én kb. 2 éve néztem szét a betegéletutamon, és jól meglepődtem. Nálam gyógyszerfelírás és kiváltás volt egy távoli városban, ahol életemben 1-szer jártam, és nem az adott időpontban. Emiatt írtam reklamációt, de nem történt semmi, legalábbis engem nem értesítettek.

És persze a fogdokim is elég sok mindent "dolgozott" a fogaimon, aminek kb. a fele történt meg a valóságban....

2014. jún. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 homo ludensz ***** válasza:
Nekem még nem sikerült lekérnem a betegutamat de bizonyára elcsodálkoznék rajta. Havonta járok gyógyszert felíratni és mindig kapok egy példányt az ambuláns lapból.Itthon nézem hogy milyen vizsgálatokat "végeztek" el rajtam. Az rajta van hogy javasolt kontroll 4 hét múlva. Sokszor fél,háromnegyed órát várok míg behívnak pedig időpontra megyek és a markomba nyomják a receptet meg aláírom két példányban az ambuláns lapot.
2014. jún. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!