Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Amikor beadom magamnak az...

Amikor beadom magamnak az injekciót, tövig a bőrbe kell szúrnii? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok%!


Felírtak nekem trombózis ellen injekciót, mert be van gipszelve a lábam. Nemrég műtötték. Az injekción észrevettem, hogy van ilyen csúsztatható henger, amivel tudom szabályozni, hogy a tű meddig menjen be a bőrömbe. Mivel kicsit tartok az injekciótól ezért a hengerrel úgy állítom be, hogy csak félig menjen a tű a bőr alá.


Helyes-e ez? Vagy felejtsem el a henger használatát, és tövig nyomjam a tűt?


Köszönöm előre is a válaszokat.



2014. aug. 29. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
A papíron rajta van, hogy hogy kell beadni. Amit anno nekem kellett (clexane) azt bör alá a zsírrétegbe kellett adni.
2014. aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na, pontosan megmértem vonalzóval a tűt, és 11 mm.

Szóval kb. egy centire bökd be az "uszógumidba" a köldököd vonalában, attól 2-3 ujjnyira jobbra vagy balra.

Jól szorítsd össze az "úszógumidat", oldalvást bökd be (tehát ne merőlegesen), és ahogy nyomod az injekciót, úgy engedd el az "úszógumidat", és akkor könnyebb befecskendezni.

Ne ijedj meg, ha holnapra kicsit belilul a helye.

Minden nap másik oldalra bökd, hol jobbra, hol balra!

2014. aug. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Én nem kísérleteznék vele. Várnék most már holnapig, és elvinném a szérumot az első, hozzám legközelebbi rendelőbe/kórházba, megmondanám az ottani doktornak/doktornőnek/ápolónak/ápolónőnek, hogy dr. X.Y írta fel nekem ezt a szérumot, adja be.


Barátnőm nem szereti a tablettákat, soha nem is szed egyetlen pirulát se (ha beteg, akkor is a természetes antibiotikumokat részesíti előnyben, mint fokhagyma, stb. és csak legeslegvégső esetben megy orvoshoz), de a fogamzásgátlót szuriba kapja asszem 4 havonta.


Ilyenkor elbattyog a rendelőbe, az ottani asszisztens már tudja, miért megy, nem kérdez sem, és 1 perc alatt beadja a cuccot.


Neked is ezt kellene tenned. Kúraszerűen kell most a szuri? Meginni nem lehet? (Vannak, úgy tudom, szurik, amiket meg is lehet inni)

2014. aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
sem*=semmit
2014. aug. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#3, ezt még a kiskamaszok is be tudják maguknak adni!

Ez nem rendes injekció, hanem is kis szúnyogcsípés.

Ha ezzel valaki elmegy az orvoshoz, jól körberöhögik.


Törött végtagú emberek, terhes nők ezrei adják be naponta maguknak eü. végzettség nélkül.

És akkor még nem számoltam, hányan böknek inzulint.

2014. aug. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

@21:54


El van törve a lábam, mindennap be kell adni, miel este kezdtük el, ezért akkor jár le a 24 óra. Azt meg nem hiszem, hogy egy orvos minden este el fog jönni hozzám, hogy beadja a szurit...


Nem, adom én magamnak, csak valahogy nem akaródzik tövig nyomni a tűt. Eddig egy olyan családtagom adta, akinek szintén injekciózni kell magát, de ő most nincs itt, és mivel tudja, hogy tartok egy kicsit a tűtől, ezért azt mondta a hengerrel beállíthatom, hogy félig menjen a tű belém. Mivel a gyógyszer nem folyik ki, így úgy vélem, nincs gond + akkor minden van rajta az a henger, nem lehet használni.


Azért tettem fel ezt a kérdést azonban, mert nem vagyok otthonos ebben a témában, így mindenképpen muszáj, akkor tövig szúrom, nem halok bele :D Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget :)

2014. aug. 29. 22:00
 7/7 A kérdező kommentje:

@21:51


Külön köszönet a hasznos tippekért!

2014. aug. 29. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!