Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem mennek el az emberek...

Miért nem mennek el az emberek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Miért nem mennek el az emberek orvoshoz amikor, olyan problémájuk van, hogy gondolkodás nélkül sürgősen ellátásra szorulnának, de ők inkább itt kérdezgetik meg problémájukat, mintha itt bárki is az interneten keresztül pontos diagnosztikát tudna felállítani és ellátni?

2014. szept. 27. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert félnek, hogy komoly bajuk van.
2014. szept. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én itt sose kaptam választ az ilyen jellegű kérdéseimre, de egyébként megvan az oka, hogy miért szánom rá nehezen magam az orvoshoz menésre. Egyrészt eleve borzasztó nehezen bízom meg egy orvosban, és ha mégis sikerül, akkor nagyon nehezen hagyok ott egy jó orvost (pl. ha másik kerületbe költözöm, és már nem oda tartozom). Másrészt ha tovább kell mennem szakrendelésre, ugye eleve legalább másfél-két hónap múlvára kapok időpontot, és aztán még ide küldenek, oda küldenek stb... Egyszerűen sokszor úgy érzem, nincs ezt lelkierőm végigcsinálni, és újra, és mindig egyedül. (Ezen még az se változtat, ha egyébként jó szakorvoshoz kerülök.) Voltam már néhány magánorvosi központban is, de egy kivételével sokkal rosszabbak a tapasztalataim hozzáállás terén, mint az állami egészségügyben.

Persze ez csak az én véleményem, én így vagyok vele. De egyébként már én se szoktam itt megkérdezni a gondjaimat.

2014. szept. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyes röviden-tömören elmondta a lényeget.


A második válaszoló pedig egy más problémát boncolgatott helyesen, hogy hosszúak a betegutak, és az illető megunja a bürokráciát.


A harmadik, hogy hála a média áldásos tevékenységének, és az alapellátás töketlenségének, a betegek jó része fél az orvosoktól, a műhibáktól, hogy bekerül a kórházba és nem kerül ki élve onnan. Ha esetleg a gondatlanság miatt megnyomorodott egy kamasz helyett mutogatnák a másik ezret, akik félholtan kerültek kórházba, majd egészségesen távoztak, akkor nem halálgyárként gondolnának az egészségügyre. Dehát a gyógyult és elégedett beteg nem nagy szenzáció. A rekordösszegű műhibaperek, könnyező anyukák és rokonok viszont igen.

2014. szept. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet. Van akit felrekezel az orvos, nehezen szanja ra magat hogy elmenjen.
2014. szept. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elmennek ők is, de előtte tudakozónak itt, hátha másnak is van ilyen betegsége, tünete, mik várhatók, mi lehet, milyen kezelést kaptak, stb.
2014. szept. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!