Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Titeket nem zavar a piti...

Titeket nem zavar a piti ürüggyel orvoshoz forduló emberek tömege?

Figyelt kérdés

Üdv!

Titeket nem zavar az,hogy felnőtt "komoly" és "okos" emberek elkapnak valami vírusos betegséget,és azonnal rohannak antibiotikumot íratni az orvosukhoz?

Megfázik,és egyből szedi az antibigyót...Emiatt mutálódik a HáEgyEnEgy is,meg más kicsit komolyabb vírus is,és csodálkoznak az orvosok hogy miért van ez,meg a betegek,hogy miért pusztulnak bele...


A másik meg az,hogy 30-40 éves emberek mennek be az ügyeletre hogy 3 napja nem volt WC-n,meg hogy a gyereknek láza van kedd óta,de ma már péntek van.

Ezeknek az embereknek hol van az eszük?!Még egy fiatal is értelmesebben gondolkodik néha ilyen téren,mint ezek a felnőttek...


2009. dec. 15. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Most akkor menjen orvoshoz, vagy ne menjen, dönsd már el! Mert azt ugye egy átlag embertől ne várd el, hogy ő majd pontosan megállapítja a betegsége súlyosságát. Egyszerűen nincs meg hozzá a képzettsége, ezért tartjuk az orvosokat.

Egyébként az orvosok nem csodálkoznak, hogy a vírus mutálódik, szép is lenne, ha ennyire nem értenének a biológiához...

2009. dec. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A vírusok ellen az antibiotikum nem használ. Az antibiotikum baktériumok ellen van!


A vírusok nem azért mutálódnak, mert az emberek orvoshoz járnak.


Ha valakinek 3-4 napig tényleg nincs széklete és szétrobban a gyomra, az eléggé szar.


Ha valakinek 3 napja láza van, és házi módszerekkel nem sikerült levinni, az megint csak gázos.


Az ilyen kérdezőknek, hol van az eszük? Még egy fiatal is értelmesebben gondolkodik néha ilyen téren, mint ezek a felháborodott faszharcos kérdezgetők!!

2009. dec. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Ha valakinek 3-4 napig tényleg nincs széklete és szétrobban a gyomra, az eléggé szar. "


Azért ezt megnézném, én még egybe vagyok, pedig nem egyszer volt, hogy 4-5 napig sem volt székletem.


Amúgy ebben a világban, mikor mindenkit ijesztegetnek és világvége járványnak állítják be pl ezt a H1N1-et is, nem csoda, hogy az emberek köhintenek egyet és azonnal futnak az orvoshoz.


Én a környezetemben amúgy nem igazán tapasztalok ilyet,inkább halogatják az orvost az emberek.


De a kérdésed tényleg teljesen ellentmond önmagának, most nem értem igazából mi is a problémád.

2009. dec. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű a válasz:

A Troli nénik unatkoznak, nem törődik velük senki, de az "esztéjkában" figyelmes a doktor úr (akinek az 1000 féle nyavaja mellett lehet az "onokárúl" is beszélni), és a váróban meleg van, mellesleg lehet pletykálni Manyi nénivel is. A többi embert, akiknek tényleg szükségük lenne az ellátásra, letolják.


A másik véglet pedig dolgozik/tanul, mindig van fontosabb dolga, mint orvoshoz menni, és bíznak abban, hogy "hátha elmúlik magától". Csak akkor mennek, ha már nagy a baj vagy nagyon szenvednek.

2009. dec. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudod, az orvos azért orvos, hogy hozzá fordulhassunk a problémáinkkal. Ő tudja eldönteni, hogy mi mennyire súlyos, mikor mit kell tenni. Sokan pont azzal rontják el a gyógyulásukat, hogy önkényesen kúrálják magukat, amivel az is lehet, hogy csak rontanak a helyzeten. Arról nem is beszélve, hogy sokszor valami enyhe tünet is utalhat súlyos betegségre. Halt már meg úgy ismerősöm, hogy "semmiséggel nem ment orvoshoz", csak később kiderült, hogy az a semmiség egy halálos betegség első tünete volt. Szóval inkább menjen el potyára valami semmiséggel orvoshoz, mint hogy belehaljon, hogy nem ment el.

Egyébként meg elég furcsán gondolkodsz, legközelebb inkább gondolkozz el, mielőtt marhaságokat írsz! Teljesen érthető, ha valaki három nap széklethiány után megy csak orvoshoz, 1-2 nap székletkimaradás még bőven belefér. Vagy mit gondolsz, hogy véletlenül egyik reggel nem kell kakálni, és máris fussak az orvoshoz? :D

Itt nem ezeknek az embereknek az eszével van a gond, hanem a tiéddel, ami valóban egy kisgyermek szintjén sincs.

2009. dec. 17. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Emiatt mutálódik a HáEgyEnEgy is"

Ha 12-14 éves vagy, el van nézve ez a mondatod. Ha idősebb, akkor szégyelld magad, hogy biosz órán csak aludtál! A vírus magasról tojik az antibiotikumra, mivel egyszerűen nem hat rá, ezért mutálódni sem tud tőle.

2009. dec. 17. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Figyelj édesem, nekem piti tüneteim vannak, még csak lázam sincs, de iszonyat rosszul vagyok, lassan 2 hónapja hőemelkedés, úgy köhögtem mint egy tüdőbeteg, fulladtam, és még most is köhögök, de nem mentem rögtön dokihoz, mert vizsgáznom kellett, de aztán mentem, bár nem tudom minek, mert nem tudják meggyógyítani a piti kis bajomat, egy egyszerű kis hőemelkedést, meg iszonyatos köhögést, úgyhogy 3 lehetőségem maradt:

vagy megyek további kellemes kivizsgálásokra,

vagy meggyógyulok magamtól,

vagy meghalok.

2010. febr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!