Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem mennek az emberek...

Miért nem mennek az emberek inkább orvoshoz?

Figyelt kérdés

Hihetetlen, hogy mi megy ezen az oldalon, én úgy ahogy van megszüntetném, az egészség rovatot...

Valaki észrevesz magán egy piros foltot egyből ekcéma, köhög kettőt H1N1, véreset köp egyből tüdőrák. Miért ide jönnek az emberek kérdezni, ahol vajmi kevés esély van arra, hogy orvos olvassa a kérdéseket? Ha ennyire aggódnak, miért nem mennek el orvoshoz? Az megnyugtatná őket. Itt senki nem tud segíteni, csak laikusok vannak, és max félrevezetnek, vagy nem tudnak segíteni. Megfigyeltem, hogy az utóbbi időben marha nagy divat lett ez a netes orvososdi (webbeteg.hu, weborvos.hu), még ott is hiányosan vannak leírva dolgok. Én pl. 3 éve véreset köptem, köhögtem, eltemettem magamat már, hála a weborvos.hu, meg a webbeteg.hu, meg ennek az oldalnak, aztán a doktornő kinevetett, azt mondta hogy erős hörghurutnál 10 esetből 5ször megpattannak a hajszálerek a tüdőben és vérzést okoznak, ami teljesen ártalmatlan. Na én akkor mondtam, hogy az egész netes "orvoslás" egy nagy humbug, a tünetsorolójukkal meg az orvos válaszol rovattal együtt. Az orvosok amúgy sem tudnak érdemi választ adni, látatlanban, neten keresztül. Mitől lettek ilyenek az emberek? Mi a véleményetek erről?


2010. júl. 27. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
És ennek a kérdésnek mi értelme? 3 éve beteg voltál, nem mentél orvoshoz. Akkor?! Abszolút tudnod kell, mért nem megy az ember orvoshoz, méghozzá személyes tapasztalatból.
2010. júl. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál. Kinevetett, hogy paráztam. Azonnal elmentem mikor véreset köptem. De az ilyen weborvos.hu meg ezek miatt már eltemettem magamat, mert a legrosszabbat írják le mindig.
2010. júl. 27. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Főleg az a gond, hogy például a "vérköpés" kifejezés egy orvosnak sokszor azt jelenti, hogy szó szerint friss, piros vért köhög fel a beteg (amúgy hivatalosan ezt is jelenti), míg a laikus embernek már az is "vérköpés", ha kis piros foltocskák vannak a köpetben... Személyes találkozásnál gyorsan kideríthető, hogy mégis mi áll a háttérben, de a neten az a baj, hogy egy laikus próbálja leírni a tüneteit, míg az orvos (ha egyáltalán orvos ül a túloldalon) ezt a saját szóhasználata alapján próbálja feldolgozni (és vica versa, az orvos kérdéseit a "beteg" érti sokszor félre, pl. honnan tudja, hogy mégis mit ért az orvos az "éles határú?" kifejezés alatt, mondjuk egy anyajegy esetén...)


Pár perce olvastam pl. ezt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__10423..


Itt a kérdező még a "normális" kategóriába esik, mivel ő orvoshoz szeretne menni, csak nem tudja, hogy hova (és nem diagnózist és kezelést kérdez, mint a "nem normális" kérdezők).


Ellenben, a válaszolók már neccesebbek: van, aki már antibiotikumos kencét ajánlgat (Gentamicin), pedig még azt sem derül ki a kérdésből, hogy az a dudor egy bőrbetegség, esetleg megnagyobbodott nyirokcsomó...


Így orvosi vizsgálat nélkül, pusztán a kérdező leírása alapján a diagnózis folliculitis (szőrtüsző gyull.)-től a lymphomákig terjed (és köztük van 500 másik betegség), és így a prognózis is a "magától gyógyul"-tól a "pár éven belül halálos"-ig terjed.

Ennek ellenére vannak, akik "vakon", de hatalmas magabiztossággal próbálnak diagnosztizálni. Na, ők azok, akik biztos, hogy laikusok.


De néha a kérdezők sem különbek. Kedvenceim a laborból egy értéket kiragadók (pl. 60-as bilirubin, mi a baj?), akik még azt sem képesek felfogni, hogy a teljes labort be kellene írni, hogy a 100 okból 80-at ki lehessen zárni (mivel a normál értékeknek is van információ tartalma), hogy legalább kicsit lehessen szűkíteni a kört...


Eü-s

2010. júl. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Így van ahogy mondod, tökéletesen így gondolom én is. És borzasztó, hogy az ilyen kérdésekre válaszolók laikusok, de mégis überokosnak képzelik magukat... elszomorító.
2010. júl. 27. 16:29
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
az orvosok se jobbak a kórházban az én tapasztalataim szerint!!
2010. júl. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
De ez saját tapasztalat..
2010. júl. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%

ott is csak találgatnak ha nincs kézzel fogható eltérés az eredményeken,mégis vannak pl rosszul létek.

Aztán rögtön küldenek a pszichiátriára.

2010. júl. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én azért szoktam itt nézegetni pl dolgokat mert keresek olyan hozzám hasonló embereket akik ugyanezekkel a tünetekkel írnak ide.
2010. júl. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
de amúgy igazad van.
2010. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!