Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért akar mindenki lebeszélni...

Miért akar mindenki lebeszélni arról, hogy elmenjek orvoshoz? Miért tartják feleslegesnek az emberek az évenkénti kivizsgálásokat?

Figyelt kérdés
Megemlítettem a munkahelyemen, hogy januárban megyek tüdőszűrésre ( akkora kaptam időpontot), mindenki aggódva faggatott, hogy miért mi a bajom. Mikor megtudták, hogy évente eljárok kivizsgálásokra totálisan rám förmedtek, hogy minek ez, meg hogy mennyi időm van nekem. Miért áll az emberek listájának végén az egészségük ? Ennyire nincs időnk ? Felsoroltam nekik, hogy panasz nélkül is évente látogatom a nőgyógyászt, a fogorvost stb. Idősek és fiatalok is egyaránt hülyének néztek. Ti mit gondoltok erről ?
2012. dec. 2. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy idióták. Sajnos az emberek nem is tudják, hogy milyen igazán betegnek lenni, mekkora fájdalmai lehetnek. nátha, torokgyulladás volt nekik a legdurvább, pedig az 10-es skálán a 0. Szóval eszükbe se jut orvoshoz járni. Aki értelmes, az eljár szűrésekre. Sok szörnyű betegség van, amik évekig is lappanghatnak komoly tünetek nélkül. (lyme-kór, aids, hepatitis, daganatos betegségek, stb.)
2012. dec. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, miért néznek le emiatt, jó dolog, ha így ügyelsz az egészségedre. én biztos, hogy nem lennék ilyen aktív orvos-látogató, de csak így tovább, a véleményük meg ne érdekeljen...
2012. dec. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pozitív válaszokat!

Nem ez volt belém sem nevelve, apukámat pl. orvoshoz el kell kísérni mert egyedül nem megy el. Ez nálam magától alakult ki, biztonságérzetet ad, hogy tudom nincs semmi bajom.

2012. dec. 3. 01:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed, mindenkinek így kellene. Biztonságérzetet ad, hogy minden rendben. Ráadásul az előrehaladott bajokat sokkal nehezebb gyógyítani. Sajnos a "bátor" munkatársaid ilyenre számíthatnak.
2012. dec. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem normálisak! Te csinálod jól, hogy törődsz az egészségeddel! Hülyékkel meg ne foglalkozz!
2012. dec. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Remélem nem is lesz soha semmi bajod az életben! :) Minden jót kívánok Neked egész életedre!!! :)
2012. dec. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!