Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért akarom megélni mindenhol...

Miért akarom megélni mindenhol a másságot? Miért nem megy az elfogadás, beilleszkedés?

Figyelt kérdés

Nagyon hullámzó vagyok. még nem megy elég jól a beilleszkedés. voltam terápián, és ott arról volt szó, hogy miért akarom megélni minden áron a másságot. ezt használom fel arra, hogy igazoljam, én tudom ki vagyok. Holott lehet pont ez a baj, hogy nem alakult ki szilárd egyéniségem, és ezért inkább a mások másságával akarom igazolni az én individumomat. Ez sehogy sem jó, mert előbb utóbb ezzel saját magamat rekesztem ki, és nem tudok beilleszkedni. ezért mindenhonnan menekülök. Görcsösen ragaszkodom az én kis belső világomhoz, és elvárnám, hogy az mindenkinek megfeleljen, mindenki illjen abba bele. Aztán nagy hullámokat élek át emiatt. Rohadtul szeretném megtalálni a helyem a világban, önmagamat magamban. És a többi embert nem méregetni, hogy miben mások mint én. Elfogadni, és elfogadva lenni. nagyon félelmetes így a világ, és az élet. A munkahelyről is menekülőre fogtam, mert nem találtam meg ott a helyem. Aztán újra nagy lelkesedést kapok, hogy hogy megkeresem mi illik hozzám, ebben elég nagy életművész vagyok, hogy hirtelen tudok éleset váltani, és ott jól előadni magam, hogy számomra ez az igazi, mert akkor tényleg úgyérzem. és akkor jön a másság keresése, felfedezése, aztán jön a kirekesztődés, utána a menekülés. aztán újabb területek meghódítása, lelkesedés, másság, kirekesztődés, menekülés. de miért? miért ez a hullámzás? miért ilyen rövidtávú minden az életemben? miért nem tudom magam elfogadni, és a környezetemet elfogadni, és beilleszkedni, hogy minden hosszútávú legyen?


hátha tudtok valami hozzászólással segíteni, ti hogy vagytok ezzel?


már sok mindent megfogalmaztam magamnak, de úgy érzem hogy még eléggé az elején járok, és még nem látom át teljesen hogy mi ez az egész.


segítsetek.



2013. jún. 19. 13:33
 1/6 A kérdező kommentje:
mitől alakulhat ez ki? és hogyan tudnám magam és másokat elfogadni?
2013. jún. 19. 13:34
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ugyanígy vagyok amiket Te leírtál magadról.:)

Viszont én nem akarok más lenni,mint aki vagyok.Már dolgozni nem járok be mert nem tudok megfelelni senkinek és semminek.Mindig úgy érzem hogy a feladat,amit elém raknak,azt nem vagyok képes megcsinálni.Viszont magamtól meg mindent megcsinálok.Otthon.Ez is érdekes.Nem?

2013. jún. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Már el is neveztem magam Don Quijote -nak magamat.Elindulok és állandó szélmalomharcot vívok.Magammal?Minek?Ezekre nem tudom és már nem keresem a választ.Mindig csak a megfelelés???Megfelelési kényszer!!Ezt már untam.
2013. jún. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
itthon én is mindent jól megcsinálok! mert itthon nem kell félni attól, hogy elfogadják-e vagy sem. én is egyre jobban szorulok ki a társadalomból, mert nem tudok beilleszkedni. pontosan nem tudom hogy mi történik. elkezdek azon parázni hogy nem fogadnak el (pedig okot nem adok rá, általában nem adom ki magam) és akkor elkezdek eszerint viselkedni, és a végén tényleg nem fogadnak el. Szóval a para miatt van minden, az indítja el a folyamatot. de már meguntam küzdeni. úgy érzem hogy ezt nem tudom megváltoztatni, és előre félek a kudarctól. legszívesebben csak itthon lennék, és itthon végeznék feladatokat, mert máshol már tudom hogy nem megy. főleg ha egy jelet észreveszek arra, hogy nem fogadnak el. ezért munkahelyről munkahelyre szállok. már itt is elvesztettem a motivációmat, mert szóltak valamiért. Már az újat keresem. de félek ott is ez lesz. így nem lehet élni normálisan.
2013. jún. 19. 14:31
 5/6 A kérdező kommentje:

vagy még az a verzió van, hogy nem adsz mást mint aki vagy, és akkor elviseled a következményeit, hogy nem fognak elfogadni (vagy legalábbis nem mindenki). de az meg nem megy, mert az rossz és fáj. és nem tudod megmagyarázni, megérteni, hogy miért nem fogadnak el, amikor igazából nem csinálsz semmi olyan dolgot, ami erre adna okot. soha nem lehet tudni hogy kinek mi nem fog tetszeni. igen, nagyon unalmas ezt méregetni, állandóan kontrollálni magunkat és a környezetünket. így hát inkább meghátrálunk, elmenekülünk. ez a 3. verzió.


de miért gondljuk azt, hogy eleve nem lesz nekik jó az amik mi vagyunk? élettapasztalat? mert mondjuk már tudjuk melyik embertípus az, akinek mi nem jövünk be?


miért nem tud az ember csak úgy lenni valahol, és nem várva hogy elfogadják?

2013. jún. 19. 14:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Az is nagy baj,hogy a másik ember akitől várjuk azt,hogy elfogadjon minket nem képes arra,hogy elfogadja azt a helyzetet amiben mi vagyunk,ergo,ebből következik hogy a viselkedésünket,a magatartásunkat sem fogadja el,mert csak úgy lehet jó,amit azt Ő elképzelte.

Sokszor azon gondolkodom "Tényleg velem van a baj?"Vagy a másik embere(ekk)el?

2013. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!