Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A tüdőszűrésnek mi értelme van?

A tüdőszűrésnek mi értelme van?

Figyelt kérdés
Aki tüdőrákos lesz, az szinte biztos hogy meg hal. Mi értelme van azon kívül hogy megmondják hogy igen, halálos beteg vagy, ennyi és ennyi időd van hátra. Bocsánat a buta kérdésért de elég laikus vagyok. Csak kérdezte az üzemorvos ma hogy voltam-e már tüdőszűrőn. Én mondtam hogy nem, ő meg mondta hogy kéne mert a leendő munkahelyemen felszabaduló gázok miatt. De az alap kérdés hogy mi a konkrét értelme a tüdőszűrésnek?
2015. máj. 21. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A tüdőszűrést a XX. század elején még Európa szerte népbetegségként pusztító tuberkulózis (tbc, tüdőgümőkor) korai felfedezésére vezették be nem a tüdőrák miatt.

Bővebben: [link]

2015. máj. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért van szükség tüdőszűrésre, hogy felfedezzék a tüdőben a gümőkort, más néven a tuberkulózis (a tbc-t), ami fertőző betegség, de lehet gyógyítani.
2015. máj. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Nem csak egyetlen egy betegség mutatható ki. Amúgy is inkább az a fontos, hogy fertőző vagy-e.

2. Az időben felismert tüdőrál nem feltétlen halálos. Személyesen ismertem olyan embert, akinek a fél tüdejét kioperálták és utána még tisztes öregkort megélt.

2015. máj. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tüdőszűrést elsősorban a tuberkulózis (TBC) és nem a tüdőrák miatt találták ki, arra nagyon jól használható, csak - többek között éppen a kötelező szűrés miatt - ma már nagyon kevés a TBC-s beteg Mo-n. Viszont a TBC nagyon fertőző: nem mehetsz közösségbe, ha TBC-s vagy.


Ha mázlista az illető, akkor korai stádiumban megtalálják a tüdőrákot, és akkor jól gyógyítható. A tüdőrákot, ha jól meg tudják operálni, akkor elég jó esélyed van a teljes gyógyulásra. Ha már akkora nagy a tumor vagy olyan elhelyezkedésű, hogy nem operálható, az valóban szívás, ott már nagyon nagy az esély, hogy minden orvosi erőfeszítés ellenére meghal a beteg.


Egyébként meg, gondolj csak bele, hogyha valakinek azt mondja az orvos, hogy "Sajnálom, Önnek tüdőrákja van." akkor az első 3 kérdésben, amit a beteg feltesz MINDIG benne van az, hogy "Mennyi van még hátra?" Szóval ez egyáltalán nem egy mellékes kérdés.

2015. máj. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!