Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A különböző kórházakban és...

A különböző kórházakban és szakrendelőkben a MedWorks rendszerben rögzített adatok ma már informatikailag országosan össze vannak kötve és lekérdezhetők?

Figyelt kérdés

Azaz csak pl: ha Szegeden írnak egy ambuláns lapot, azt mondjuk a Veszprémi Kórház akármilyen szakrendelője is le tudja kérdezni? (persze feltételezve, hogy mindkettő ezt a rendszert használja, bár ezt se tudom, hogy informatikailag ez mennyire feltétel és netán a különböző rendszerek is lekérdezhetők egymás által ...)


Szóval mennyire valósult meg a jelenre ez a nagy álom, hogy országos szinten lekérdezhető minden adat egy betegről?



#MedWorks
2015. aug. 11. 08:42
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

sajnos nem. csak akkor lehet látni, ha közös az adatbázis vagy mi. pl nálunk(bp 14. ker) van 2 szakrendelő és azok vannak közös rendszeren és bármelyikben is igénybe veszed az ellátást azt látják. olyan is van viszont(kórház összevonásnál pl), hogy látod azt hogy az ember melyik kórházban milyen rendelésen járt, de ezt is lehet titkosítani, hogy az egyik telephely ne férjen hozzá a másikhoz.


Pedig jó lenne ha végre összekapcsolnák a kórházak adatbázisait és így utána lehetne nézni, hogy ki milyen rendelésen vett részt, milyen bajai vannak stb. megkönnyítené az eü-sök munkáját.

2015. aug. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hát igen, ez egy örök jó kérdés amúgy, viszont sosem fog megvalósulni. ha csak a jószándékot nézzük, akkor persze eü-szempontból lenne előnye a lekérdezhetőségnek. de mivel a legszenzitívebb adatokról van szó, ezeket csak így sosem fogják összekötni sztem, mert az baromi sok adatvédelmi szabályt sértene, szal akkor inkább egy jogszabályi háttér-módosítással kellene kezdeni.


Csak azért kérdeztem, mert egyre több helyen látom ezt a MedWorks-öt, aztán azt hittem, azért erőltetik ezt mindenhol, merthogy ezen belül netán hozzáfér egyik a másikhoz. de ezek szerint mégse ... ok.

2015. aug. 11. 10:09
 3/3 anonim ***** válasza:

csak azért erőltetik egyiket vagy másikat mert jó. mondjuk szerintem a medworks pont nem a legjobb. állandóan lefagy meg lassú és mindig a legrosszabbkor áll le-pl vizsgálati lap írásának a kellős közepén- saját tapasztalat.

a medsol talán jobb sokkal mint a medworks. de az utóbbit eddig csak a semmelweisen láttam mikor ott jártam rendelésen.

2015. aug. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!