Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 8-as kódú táppénzt (veszélyezt...

8-as kódú táppénzt (veszélyeztetett terhesség) szoktak ellenőrizni? Támadhatja valaki ha pl. bevásárolok, vagy sétálok?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem igen ,de kérheti az orvos aki táppénzen tart,hogy jelenj meg ellenőrzésen.

Ha van rossz akaród és tudja,hogy veszélyeztetett terhesen táppénzen vagy akkor igen feljelenthet ha meglát bevásárolni.Ilyenek az emberek.

2010. márc. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A 8-as kód "általános" jelölés. A megfázással betegállományban lévők tp-es igazolására is ezt a kódot írják, meg a veszélyeztetett terhesekére is ez kerül. (az 1, 4-es kód baleseti, a többit nem tudom) Ha az orvos nem szabta meg azt, hogy nem hagyhatod el a lakást, akkor miért ne sétálhatnál. A bevásárlást, ami cipekedéssel jár, azt valóban nem ajánlanám. "Jóakarók" pedig mindig lesznek, de nem hiszem, hogy ezért bárki bejelenthetne jogtalan táppénz igénylése miatt.

A veszélyeztetett terheseknek nagyon kell vigyázniuk magukra, de főként a babára. Tedd te is ezt.

2010. márc. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Minden táppénzt ellenőrizhetnek.

Kérdés, milyen munkád volt (az ellenőr tudja...).

Ha irodai munka lenne és te bevásárolsz és mész haza a pakkokkal, akkor egyértelmű bukta, hisz ennél az irodai munka se nehezebb...

Ha fekvés van előírva, ágynyugalom, akkor akár a séta is bukta lehet.

2010. márc. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam róla az elmúlt 500 évből, hogy terhesen valaki bukott volna. Sőt, őszintén szólva, még az olyan bukta is igen-igen ritka, amikor valaki "törött gerinccel" betontkever meg építkezik.
2010. márc. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is mind a három gyermekemmel "veszélyeztett terhes "voltam!!!SENKI nem elenőrzött..attól nem kell félned,hogy az utcán megállítanak ezmiatt!!:-)

Vigyázz magadra ,nehezet ne emelj ..élvezdd a napsütést...és egyél minél több gyümölcsöt,zöldséget!!

Mennyi idős terhes vagy ?

2010. márc. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
14 hetes vagyok :-)Miért?
2010. márc. 28. 11:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!!

Azért kérdeztem,hogy mennyi idős terhes vagy mert azt hittem a végefelé jársz már!!:-)

Én 50 napot töltöttem az első gyermekemmel "visszataráson" a kórházban!!Sajnos a 24.héten nyitva voltam és képzeld "fejjel lefelé" kellett az utolsó héten aludnom!!:)

NA így már nem tudtam sétálni meg bevásárolni!

Vigyázz magatokra ..és minden jót kívánok!

2010. márc. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!