Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ti is öklendeztek mikor az...

Ti is öklendeztek mikor az orvos a mandulátokat nézi és a torkotokig lenyomja az a fém kanalat?

Figyelt kérdés
Mindig úgy megyek a dokihoz,hogy ki fogom bírni és úgy szégyenlem,hogy ahogy a kanállal lenyomja hátul a nyelvem,már jön a hányinger,öklendezés.Ez mindenkinél így van vagy csak nekem van ilyen érzékeny torkom?

2016. febr. 16. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Orvosnál nem öklendezek, de fogmosás közben rendszeresen. Ne aggódj, ez normális. Mindenki mást bír, van, hogy mar a víztől öklendezek reggel fogmosás közben 😅😂
2016. febr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen. Az a normalis termeszetes torokreflex.
2016. febr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk fából van az a cucc, én fagyi pálcikának hívom, amivel lenyomja a nyelvem. Borzasztó érzés, én is szoktam öklendezni. Volt egyszer, hogy köhögni is kezdtem, de úgy, hogy egy percig nem bírtam abba hagyni. Nem ez volt a legrosszabb, hanem az a nézés, amit kaptam, mintha az én hibám lenne, hogy öklendezni merek és nem az orvosé, aki lenyomja a torkomon azt a szart...
2016. febr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen,a háziorvosnál itt is fából van,de a gégészeten fémből.Mindkettőtől öklendezek,főleg hogy a torkomig lenyomják mindig.Nem tudom van-e olyan aki ezt kibírja öklendezés nélkül?
2016. febr. 16. 11:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sem bírom ki öklendezés nélkül. Az egyenletes levegővétel segít, de nem mindig. Engem még soha nem csesztek le emiatt, hiszen ez természetes reflex és egyáltalán nem szégyellendő.

Ha valaki lecseszne emiatt, akkor elmagyaráznám neki, ha az ő torkában matatnának, valószínűleg ő is öklendezne vagy / és másik dokihoz mennék.

Egyáltalán ne érezd rosszul magad. Nincs miért! Ha nem segít az egyenletes levegővétel a vizsgálat közben, akkor öklendezel. Ennyi!

2016. febr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hm.. nálam rendszeresen ez volt, azóta a háziorvosom már tudja, hogy nem szeretem, ha a torkomban matatnak, így tök megértően azzal a pálcikával soha nem vizsgál. :) Gégészeten még nem voltam, de nem is fogok soha. :-D
2016. febr. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem csinálok gondot belőle,a vizsgálaton át kell esni valahogy.Az egyenletes légzés mellett is hányingerem van,csak azt nem értem miért nyomják le mindig a torkomig a kanalat,mivel ha a tükör előtt jól kinyújtom a nyelvem és ÁÁÁÁ-t mondok,minden látható a torkomban.Csak az uvula és a nyelvgyök érintését nem bírom.És a gégetükröt.Látom másoknak is van ilyen problémája.
2016. febr. 16. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!