Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulaműtét utáni problémák,...

MAteeeee kérdése:

Mandulaműtét utáni problémák, étrend?

Figyelt kérdés
Mandulaműtét után az 5. napon járok helyi érzételenítéssel vették ki .10 perces beavatkozás volt. Elso két nap nem is kértem fajdalomcsillapitot mivel nem nagyon éreztem nyelési nehézséget és fájdalmat .3. nap hazaengedtek es egyszeruen megakarok szűnni olyan fájdalmaim vannak igy az 5. napon azt hittem elajulok . Meddig tarthat ez még? és miket célszerű enni? Mert sajnos nem nagyon mondtak semmit.

2016. márc. 5. 23:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kemeny, csipos, forro eteleket ne! A meleg ertagito hatasu, beverezhet a seb. Hideget (de ne jeghidehet!), joghurtot, pudingot, kenyer belet, gyumolcsleves, fozelekek stb. Ilyenek mehetnek. Nekem a hajmosas is tilos volt 2 hetig. Cataflam receptet nem kaptal? Elvileg mutet utan adniuk kellett volna. Egyebkent a gyogyszertarban a legerosebb veny nelkuli gyogyszer a dolgit max 800 (tudomasom szerint) vegyel egy dobozzal, es, ha nagyon faj vegyel be nyugodtan. Jobbulast!
2016. márc. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hideget egyél.Puding,fagylalt,tejföl.De kerüld a citromos dolgokat,és az olyan dolgokat amik savanyúak.Krémes pépes ételeket egyél.
2016. márc. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
kaptam cataflamot azt nem irtam de ha elalszok 1 orara is utanna nem elkezd fájni egyből. szerintem most kezdett levállni a var vagy micsoda. a korházba azt mondta a nővér egyek kekszet meg chipset hogy kopjon a seb de nem nagyon hiszek neki:) napi 5-6 szelet kenyeret eszek hejastul pudingot paroltzoldseget 3 liter folyadek az megvan csak neha olyan éles a fájdalom , hogy a falat verem. a cataflant 6-7 orankent eszem mert nem valami jotekony hatásu a fajdalomcsillapito hatasa mellett !
2016. márc. 5. 23:29
 4/11 anonim ***** válasza:
Sokat igyal, siman mehet 10 percenkent 1-2 korty, mert ha kiszarad a seb marhara tud fajni. Kekszet, csipszet ne. Felszakithatjak a sebet. #1
2016. márc. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
de akkor hogy fog elmulni a seb ha nem eszek olyanoakt amit leszedik?? a kenyer meg krumplipure meg a sok folyadek elég?
2016. márc. 5. 23:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Kenyer heja pont eleg! Tenyleg nem szabad olyat enni, ami felsertheti a sebet es beverezhet tole, mert egy ujabb mutetre is szukseged lehet, es azutan vissza fogod sirni a mostani fajdalmaidat... Ez nem jatek. A sok folyadek lefogja szedni a sebet, de nem durvan, lehet darabokban, de levalik rola. Nekem azthiszem 2 napba telt mire lejott a seb. A csipsz amugy is marja mivel sos, fuszeres. Gondolom nem akarsz jobban szenvedni. #1
2016. márc. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hat nem szeretnék de már megbántam ,hogy kiműttettem nem volt mást megoldás mert akut mandulagyulladásom volt de inkabb szenvedtem volna azzal .a műtét előtt 3 héttel 1 hetet korházba fekdutem es venasan kaptam az augmentint mert olyan szinten begyulladt lehet most azért fáj ennyire.. jo nagy szemét utoljara meg megkeseriti az eletemet ahogy csak tudja
2016. márc. 6. 00:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem pont 1 eve vettek ki. Utana en is megbantam, de ahogy elmult a fajdalom mar nem.. Egyaltalan nem banom, megerte kivetetni. Azota semmi bajom, beteg is 2x voltam :) Elotte 2 hetente. Jobb lesz, hidd el. #1
2016. márc. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
szerinted problema ha 5 orankent veszek be cataflant? mar nem birtam sirva fakadtam
2016. márc. 6. 00:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, ha túl sok Cataflamot szedsz és nem eszel eleget fájhat a gyomrod is, sőt vérezhet is! Próbáld ki ha nem vagy allergiás rá, hogy felvaltva veszel be Cataflamot és pl Paracetamolt, Algopyrint. Ezek más hatásuak. Próbálj hidegborogatast a nyakadba csökkentheti az is a fájdalmat. Esetleg jégkrémet, de csak ha már olvad és nem jeges. A lepedék az 5-8 nap körül szokott leesni után lényegesen jobb lesz.
2016. márc. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!