Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fog, , húzásnál" altatás?...

Fog, , húzásnál" altatás? Többi lent

Figyelt kérdés

Van olyan, hogyha valakinek úgy levan törve a foga, vagy már szinte nincs is meg, altatással húzzák/véssék ki neki? Illetve van itt olyan akinek hasonló helyzetben volt része? Annak fájt, vagy pontosan mit csinálnak ilyenkor? Milyen érzés?

(Negatív választ nem kérek)


2016. ápr. 7. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Néhány helyen végeznek altatásban ilyet,de azért rohadt sokat kell fizetned.

Ha meg nincs szinte a fogadból semmi, felvvágják az ínyed és úgy kiszedik. Adnak érzéstelenítőt,de így is érzed, viszont ki lehet bírni.

2016. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kapsz érzéstelenítőt, a többit bízd rá a dokira. Nem fogják szétoperálni az állkapcsodat egy fog miatt. Ugyan hallottam olyanról, hogy volt már akinek altatásban végezték, de azt hiszem ott komolyabb gondok voltak. Nekem a felső 6-os volt teljesen letörve, kaptam érzéstelenítőt, aztán a doki egyesével kihúzta a gyökereket. Ott vagdosta meg mit tudom én miket csinált. Nem nagyon éreztem, csak a fejemet alig tudtam tartani amíg húzgálta a gyökereket. Mindenesetre ha elaltatnak ha nem (szerintem erre az utolsóra számíts) nem lesz vészes. Én inkább később szenvedtem kb 2 napot, amíg gyógyult a seb..mert az érzékeny és fáj is, de azt is át lehet vészelni :)
2016. ápr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát a fogorvosi rendelőkben nincs nagyon ágy vagy altatógép.Zsibbasztás és nem érzel semmit


Egy fogorvos fia

2016. ápr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Félek a fogorvostól, de nincs gyermekkori emlék amire visszavezethető lenne a félelmem. A két alsó és hátsó zápfogam romlott el nagyon, az anyukámtól örököltem, hogy ennyire romlanak a fogaim.. Már elegem van belőle, hogy állandóan fáj, lüktet, és valamit akarok vele kezdeni.
2016. ápr. 7. 21:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, mert anyukámnak egy tövig letört fogat úgy húztak ki, hogy észre sem vette. Ott voltam amikor húzták neki. Egy húzás miatt nem érdemes altatást kérni. Úgy elérzéstelenítik, hogy semmit sem fogsz érezni. Utána fájdogál pár napig, de majd jegeled, vagy szedsz fájdalomcsillapítót.
2016. ápr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Nagyon szèpen köszönöm. Ma úgy keltem hogy bevan dagadva...
2016. ápr. 8. 06:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Mikorra van időpontod hova?
2016. ápr. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az altatás azért kockázatos is, előtte egy csomó vizsgálat kell és sok pénz sajnos.

Nekem is vettek már ki teljesen letörtet, kaptam 2-3 injekciót, előtte kaptam a dokitól egy szem Xanax-ot (előző alkalommal, hogy amikor jövök, vegyem be) és lazán megvolt. Zsibbadást érzel csak, meg hogy az asszisztens fogja a fejed majd, esetleg hallod a recsegést, de mást nem. Én 6órát vártam mire kiment az érzéstelenítő, utána egyszer kellett bevennem fájdalomcsillapítót otthon, de ennyi.

2016. ápr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!