Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kutyaharapáskor mi a teendő?

Kutyaharapáskor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Tegnap este a kiskutyám (westie terrier) a szobámban aludt, nem az első eset, vihar volt, ilyenkor az ágyam mellett aludhat. Eddig semmi probléma nem volt, tegnap viszont mikor felkeltettem volna (a vihar már rég elmúlt,én pedig kiküldtem volna) hirtelen megugrott és nekemtámadt. szerencsére csak annyira hatapta meg a tenyerem, hogy a bőrt kilyukasztotta (viszont pontosan az anyajegyem mellett, ha ez számít egyáltalán- annak latszólag semmi baja). azonnal nem tudtam fertőtleníteni mert kifogyzam a betadinból, így csak azonnal medves zsepkendővel kitisztítottam, csap alá tartottam és leragasutottam. Másnap (ma) este mentem úgyeletre, ott elmondtam mindent- hogy a kutyám volt, nincs beoltva veszettség ellen, a reggel kicsit rosszul volt furcsa hangokat adott ki,mint akinek hasmenese van, valamint hogy mostanaban egy kicsit agresszivabb mint lenni szokott (tenyleg csak minimalis mertekben) a mama sokat koti meg az udvaron, egyedul nem maszkalhat mert kiszokik a kapu alatt. szoltunk neki tobbszor hogy lakas kutyat ne kosson ki egesz napokra mig mi suliban vagyunk mert bedilizik, plusz napon van, de nem erti meg. mindegy is, az ugyeleten pedig lefertotlenitettek a sebet es elkuldtek, hogy figyeljem a kutyat, es ha a kutya elpusztul, akkor kell nekem visszamennem oltasert. ez igy rendjen van?nagyon felek hogy elkaphattam valamit..

2016. jún. 4. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
A kutya nem veszett, viszont kikötni egy wesztit embertelenség, és nem is szabad. Le fogják csukni a mamádat, mond meg neki nyugodtan. Remélem állatvédők is arra járnak felétek.
2016. jún. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
egy fél órától nem lesz baja, de nem lebet egész nap lakásban amíg mi iskolában vagyunk a hugommal :) eleinte tenyleg fél orákra raktuk ki, csak a mamával elszaladt a ló, es van hogy fél napokat kint van. Szóltunk neki, szüleim is mondták, de sajnos nem hallgat rank, én pedig masik varosban tanulok, nem jarhatok haza óránként ellenőrizni. De ezekután mindenképp beszélünk vele, ezúttal komolyabban. köszönöm a gyors választ!
2016. jún. 4. 22:48
 3/8 A kérdező kommentje:
és nagyon hosszú pórázon van fogva, tehát járkálhat, ezért írtam, egy fel óra úgy még jobb is neki úgy, mert levegőn van, de sajnos a mamám atesett a ló túloldalára
2016. jún. 4. 22:49
 4/8 anonim ***** válasza:
1/2 óra a tűző napon nagyon kellemes lehet. Ez büntetendő, hogy egy ilyen kisméretű kutyát kiköt.Neked meg nem lesz semmi bajod a harapástól. Egyébként szesszel is tudod fertőtleníteni a sebet, ha nincs otthon jód.
2016. jún. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak hogy a kérdésedre is választ kapj:

nem veszett a kutyád. Ha más fertőzést kaptál volna gennyesedne a seb, vagy legalább belázasodtál volna :) Nem lesz baj ne félj.

2016. jún. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen persze értem!:) tűző napra én és magy valószínűséggel a hugom, valamint a szüleim sem tesszük ki a napra. Ha kellemes idő van, enyhe szél, és süt a nap, de nem tűz. erre gondoltam, így kellemes az a fel óra, sokszor van ilyenkor hogy kiulok melle-ekkor szabadon futkoshat persze mert figyelek ra hogy ne logjon meg :) a mamammal pedig akkor ezek szerint nagyon komolyan el kell beszélgetnünk, mert ennek igy nem szabad folytatodnia :)
2016. jún. 4. 23:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Az új törvények szerint tilos kutyát megkötni még ideiglenesen is!

Na meg a kötelező oltásokat nem beadatni... Eléggé felelőtlenek vagytok és merészek nagatokra nézve is hogy nem oltatjátok be a kutyát!

2016. jún. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen embernek minek kutya, most őszintén?

Egyébként nem lesz semmi bajod.

2016. jún. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!