Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elmarasztalják-e a háziorvost...

Elmarasztalják-e a háziorvost azért, ha sok beutalót ad?

Figyelt kérdés

Elsőre furcsa lehet a kérdés, de elmagyarázom. Van egy fájós csípőm, amit a munkám során nem is olyan nehéz elképzelni, hogy a hosszú évek alatt túlterheltem, ezért egyre nehezebben mozgok. Nem akarom elveszíteni a megélhetésem, ezért elmentem a háziorvoshoz, hogy derítse ki, mi állhat a fájdalom hátterében, mert ez az én érdekem is. Régóta háziorvosom, de van amikor évekig nem találkozunk, csak ha muszáj. 1 hónapja kiírt egy fájdalomcsillapítót és egy gélt, amit használnom kellett. Használatával enyhült, de nem szűnt meg a fájdalom. Amikor abbahagytam, mert elfogyott, akkor ugyanolyan szintre jött vissza a fájdalom. Visszamentem és megint fájdalomcsillapítót írt ki, de nem küldött további vizsgálatra. Kérdeztem teljesen normális hangnemben, hogy esetleg nem kellene-e valami egyéb kivizsgálás ez ügyben, de határozottan elzárkózott előle, ideadta a vényeket és mondta, hogy jöjjek vissza, ha elfogyott.

Félreértés ne essék, nem akarok táppánzre menni, de egy beutalót nem-e kellett volna, hogy adjon azért, hogy kiderüljön mi áll a háttérben?

Vagy az OEP megmondja neki, hogy mondjuk, havi X beutalót adhat ki, mindegy, hogy ki milyen bajjal érkezik?


2016. jún. 9. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:

egy röntgenre bármennyi beutalót adhat. az igazából semmiség.


ami meg van szabva, az inkább CT és MR vizsgálatok, de az is úgy, hogy egy hónapra meg van az adott keret és ha a hétköznapokból nem jön össze, akkor hétvégente 1-1 nap is van rendelés. vagy intézményi szinten meg van határozva, hogy mennyit lehet kérni és az igazgatónál kell kérvényezni, de ezt is a kezelőorvos intézi.


a te házorvosod inkább ilyen lesz*rom típus. egyébként a voltaren egy jó fájdalomcsillapító, csak hát ez sem oldja meg a gondot.

2016. jún. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
El kellene menned ortopédiára, hogy megállapítsák, mi bajod, a reumatológián pedig kezeléseket tudnak felírni. Ha a háziorvosod nem ad ezekre beutalót, akkor itt az ideje, hogy háziorvost válts.
2016. jún. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez inkább lerázás a részéről. Nincs korlát hogy mennyit adhat ki, az intézményekben az időpontok korlátozottak max.

Nekem több beutalót is adott már mert pajzsmirigy beteg lettem és felmerültek a társbetegségek: egy vérvételre az általános évesre, egy hematológiára külön mert sok lett a legutóbbi vérvételem fehérvérsejtje, egy UH-ra a pajzsmirigy miatt, egy endokrinológiára az IR gyanú miatt és a magánnál drága lenne, egy gasztrora mert laktózgondjaim is voltak. Ezen kívül kellett mennem nőgyógyászatra, fogászatra góckutatásra... csak ide beutaló nem kell.

Nálunk az idősek rengeteg beutalóval távoznak. Alapos a doki ennyi.

A fájdalomcsillapító meg nem megoldás nálad hisz csak az idegek közötti kapcsolatot szünteti meg és ideig óráig kiiktatja az agyban ezt... A probléma okát kell megtalálni.

2016. jún. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Jól írjátok, hogy a fájdalomcsillapító nem megoldás, én is így gondolom, ezért szerettem volna egy beutalót kérni, hogy kivizsgálják a fájdalom okát. Azt az "apróságot" nem mondtam, hogy miután nem adott beutalót megemlítette, hogyha nagyon fájna vagy ilyesmi, mielőtt elfogyna a gyógyszer, akkor menjek el a "balsebre".

Még 2 hetet "kihúzok" és ha nem javul a helyzet, akkor megpróbálom "kiverni" belőle a beutalót. Ha nem megy, akkor váltok. (Ami nyilván kényelmetlenebb lesz, mert kb.100m-re van a rendelő.)

2016. jún. 10. 12:52
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezt nem írtam, de fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő gyógyszert szedek egyben. Hiányos orvosi ismereteim és tapasztalataim szerint a legtöbb fájdalomcsillapító egyben gyulladáscsökkentő is.
2016. jún. 10. 12:56
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

A balesetiből meg jól elküldenek amúgy ha olyanok épp :S Hogy nem most alakult ez ki, nem sürgős stb, előbb ki kell vizsgálni, hogy kizárják pl az ortopédiát.

Viszont ha a munka okozhatja akkor az üzemorvos vagy a munkavédelmi munkatárs felé jelezd hogy fáj a csípőd! Legyen jegyzőkönyvezve hogy jelezted, ugyanis ha kiderül hogy a munka miatt van akkor így kérheted az áthelyezésed, kártérítés stb! Apukám szívta meg ezzel, elesett a munkahelyén, nem jelezte és hogy utána elkezdett fájni a térde, pár hónapig fájt nagyon, dagadt neki. Kiderült hogy szalagszakadása lett és mivel nem jelezte így amikor lejárt a szerződése a betegségére hivatkozva nem hosszabbítottak, pedig ha jelzi át tudják helyezni más munkakörbe, de így nincs mire hisz papíron nem ott szerezte, nem bizonyítható...

2016. jún. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ezt leírtad, de ez nem az a cég, ahol áthelyezést lehet kérni.

Igaz, az is, hogy baleseti sebészet is rizikós, de ha nagyon nem lesz más lehetőség elmegyek oda.

2016. jún. 10. 13:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Fájdalomklinikai ambulanciát is megpróbálhatnál, de nem tudom, hogy oda kell-e beutaló.
2016. jún. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!