Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a különbség a vércukor...

Haxi9 kérdése:

Mi a különbség a vércukor mérés és a cukor terheléses vérvétel között?

Figyelt kérdés
Elég lenne csak vércukor mérésre elmennem? És amúgy mi az a cukor terheléses vérvétel, mit csinálnak?

2016. okt. 18. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
A cukorterheléses vérvétel előtt meg kell innod egy nagyon cukros folyadékot . Nekem nagyon cukros teát adtak . Aztán várni kell 1-2 órát és vért vesznek tőled . A sima vércukor vizsgálat pedig random szúrás az ujjbegyeden .
2016. okt. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Cukorterheléses vervizsgálatot beutalóval csinálnak és csak indokkal . Én várandós voltam . Viszont ha csak a cukroszintede vagy kiváncsi van olyan patika is ahol a kérésedre megmerik a cukrod . 1-2 perc az egész .

1-es voltam

2016. okt. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De ugyan arra használják őket vagy mást lehet kideríteni belőle?
2016. okt. 18. 19:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Mást lehet kideríteni belőle. Írd be a Googliba...és megtudod.
2016. okt. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Al terheléses cukornál nyilván azt nézik hogy reagál a szervezet a sok cukorra ... A cukorszint mérés pedig a pillanatnyi állapot
2016. okt. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A cukor mérésénél csak az aktuális állapotot tudják nézni ugye az éhgyomrit, ha ez emelkedett akkor szokták a terhelést kérni, de van akinek ez tökéletes és mégis inzulinrezisztens pl. hízik folyton, stb.

Cukrot és inzulint együtt érdemes nézetni. A terhelésnél kapsz vízben oldott glükózt, nagyon tömény, mielőtt megiszod levesznek egy adag vért, megiszod, ülve maradsz egy órát (nem szabad se inni se mozogni) ismét vesznek vért, újabb egy óra várakozás és ismét. Sőt van 5 pontos is néha ebből. Ebből a több levett vérből lesz egy cukor illetve inzulingörbe ha azt is nézik, az orvosnak elmondja hogy a szervezet hogy reagál a cukorra, hogy alakul az inzulin, szorzók, számok vannak megadva, határértékek.

2016. okt. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2016. okt. 24. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!