Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vakbélgyanú esetén van olyan...

Vakbélgyanú esetén van olyan vizsgálat, h. benyúlnak a végbélbe újjal? Velem ez történt, a vizsgálóba (én fiú vagyok) az a srác aki vizsgált benyúlt a végbelembe és nyomkodta, és kérdezgetett, hogy fáj e. Van ilyen vizsgálat? Vagy ez élvezkedés volt?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 30. 00:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%
marhára élvezhette szegény...egyébként igen, van ilyen viszgálat
2010. ápr. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
18%
*vizsgálat
2010. ápr. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
33%
Tudomasom szerint a vakbeled a vastagbel kezdodo szakaszanal van Oszinten szolva lehetseges csak a prosztatadat vizsgalta hogy esetleg nem az van e begyulladva es nem az sugarzik ki fajo teruletre Biztos nem elvezkedesbol csinalta szerintem
2010. ápr. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
45%
Igen, így szokták megnézni.
2010. ápr. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
41%
Engem hátrafektettek, lábamat egyenként fel kellett emelni nyújtott lábat, aztán nyomkodta a hasam, lassan benyomta és gyorsan kiengedte.
2010. ápr. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%

Nő vagyok, tehát nyilvánvalóan nincs prosztatám (az egyik előző írta, hogy talán csak azt vizsgálták neked), mégis ugyanígy benyúlt a doki a végbélnyílásomon is, amikor vakbélgyanús fájdalmaim voltak.

Hogy ilyenkor pontosan mit vizsgál, mit ér el az ujjaival, nem tudom, de azt biztosan kizárhatod, hogy élvezkedik :=). Naponta minimum 20-30 beteget kell vizsgálnia, képzeld, ha csak 5-nek be kell nyúlnia a végbélnyílásába... hát nem irigylem!

2010. ápr. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

igen, kötelezően tapintani kell. minden hasi panaszos betegnél kötelezően nézik. úgyhogy ha perelni akarnád nem nyert.

eü-s

2010. ápr. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Amúgy hivatalosan a rectalis digitalis vizsgálat (azaz, hogy benyúlnak a hátsó részlegbe) az alapkivizsgálás része (ugyanúgy, ahogy szívhangok hallgatása, has tapintása stb) csak sokszor eltekintenek tőle a beteg hozzáállása miatt... (Mellesleg az orvosnak sem élvezet.)
2010. ápr. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Persze... Ezen élvezkedik. El tudom képzelni, hogy valaki kifejezetten azért megy orvosnak, hogy fiúk seggébe matasson. Megáll az eszem.
2010. ápr. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Én simán el tudom képzelni, hogy valaki számára ez szexuálisan izgató helyzet legyen. Hisz tudjuk, hogy mindez csak szexuális orientáció kérdése. Nem tudok róla, hogy szűrnék a diákokat szexuális orientáció szerint a SOTÉn vagy egyéb orvosi egyetemeken. Szóval az orvosok sem szentek!!!! Épp ezért ne is tegyünk úgy mintha azok volnának...
2010. ápr. 30. 20:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!