Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi hálapénzt "illik" adni...

Mennyi hálapénzt "illik" adni budapesti kórházban, béleltávolító komoly műtét esetén?

Figyelt kérdés

Nem arról kívánok vitát nyitni, hogy illik-nem illik, kell-nem kell, szabad-nem szabad, hanem hogy most, 2017-ben, Budapesten, mennyi kb. az adandó hálapénz mértéke egy kb. 2 órás, altatásban végzett, komolynak számító műtétnél?

Trollok lapozzanak, komoly a téma.



2017. jan. 30. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó kérdés!ha adni akarsz sztem 20 ezer!ha rendes az orvos es meg vagy elégedve!
2017. jan. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
szerintem ha rendes az orvos és meg vagy elégedve, akkor ennél lényegesen többet 'vár el'. Én még soha nem fizettem orvosnak, szerencsére anélkül is igen jókat fogtam ki, de elvből nem. Ha adni akarsz, és tudsz akkor Pesten szerintem ez kevés - főleg egy tényleg életbevágó műtétnél.
2017. jan. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20 ezer forint de adhatsz 10 ezret is...
2017. jan. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 31. 06:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kórházban dolgozom. Egy ilyen műtét után 50-150 ezer Ft-t is szoktak adni, de én gyerekkórházban dolgozom és a szülők jellemzően adakozóbbak ha a gyerekükről van szó.

Viszont itt szeretném megemlíteni, hogy a műtőben nem csak az operáló orvos volt bent. Pl az altatóorvosnak és a műtősnőnek is a munkája jelentősen hozzájárul egy műtét végkimeneteléhez, csak sajnos ez odakint nem létszik.


Vitát én sem szeretnék. Nem vagyok hálapénz párti és nem is szoktam elfogadni, csak a kérdésre válaszoltam.

2017. jan. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nagyon köszönöm a válaszodat!
2017. jan. 31. 11:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 10 000 alatt nem illik adni, szóval ha annyid nincs rá, inkább ne adj pénzt, hanem csak köszönd meg. 20-30-nál többet meg nem tanácsolok adni, mert ugye az állam legalábbis a nagyját kifizette ennek már, és semmiképp ne fizessük túl a dolgot, főleg hogy elvileg nem is szabad adni.
2017. febr. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5: Úgy tudjuk, hogy a kapott hálapénzeket el szokták osztani a dolgozók maguk közt egy megbeszélt rend szerint. Sőt, az orvosok még a műtőért is fizetnek a felettesüknek, hogy a kórházban műthessenek, tehát több szempont szerint van útja intézményen belül a hálapénznek.
2017. febr. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!