Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Eltört volna a lábujjam?

Eltört volna a lábujjam?

Figyelt kérdés
tegnap véletlenül belerúgtam a falba. a nagylábujjam kicsit meg van dagadva és egy picit lila a közepén. tudom mozgatni. Nem tört el ugye ? elég ha borogatom ? ha nyugton van a lábam akkor nem fáj, ha lépek akkor is egy kicsit fáj, de meg van dagadva. Ha eltört akkor be fogják gipszelni ?
2010. máj. 9. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, röntgen nélkül nehéz eldönteni. De lábujjtöréssel nem nagyon lehet mit csinálni, tudtommal nem is gipszelik. Pihentesd, borogasd, járjál papucsban, ne zárt cipőben.
2010. máj. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az egyik barátomnak eltört és begipszelték az egész lábfejét.feküdnie kellett,pihentetni.

mondjuk,ha tudod mozgatni nem hiszem,de esetleg egy röngen...

2010. máj. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy eltört. Ha tegnap rúgtál a falba, akkor mára jelentősen megduzzadt volna és nem igen tudnál rálépni.

Pihentesd és polcold fel.

2010. máj. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A lányomnak nemrég tört el a lábujja, mert belerugott a küszöbbe. Úgy fájt neki, hogy suliba sem tudott menni néhány napig, csak feküdt, és szenvedett. Nem gipszelték neki be, hanem a doki a többi lábujjához "ragasztotta" ragtapasszal. Egyébként neki a küszöbbe rugástól számítva egy óra alatt tiszta lilás szederjes lett, jól megdagadva..
2010. máj. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hogy pócoljam fel ?
2010. máj. 9. 13:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a télen jártam így: belerúgtam véletlen az ágyba. :DD Balról a második lábujjam nagyon ronda lila lett és be is dagadt, nem tudtam járni se csak bicegtem. Elmentem a sürgősségire kórházba, megröntgeneztek és kiderült, hogy még csak repedve sincs a csontom, az orvos is csak csodálkozott. :D Azt mondta csak borogatni kell... Szóval szerintem te is menj el orvoshoz, valószínű, hogy nincs törve, de az a biztos ha orvos is látja, de ha mégis törve van akkor igen, begipszelik. (Ismerősöm a kezén törte el az ujját, de nem ment el orvoshoz és levágták... Nem ijesztgetni akarlak de épp ezért inkább te is menj el orvoshoz nehogy valami baj legyen... )
2010. máj. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!