Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A maszek orvosok ugyanazokat...

A maszek orvosok ugyanazokat a gyógyszereket írják fel, mint a kórházasok?

Figyelt kérdés
Pl nőgyógyász.

2017. júl. 27. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy betegség a maszeknál is ugyanaz, mint a "kórházasoknál"

Általában többféle gyógyszert is lehet kapni egy-egy bajra. Leginkább attól függ, mit ír ki az orvos, hogy éppen melyik forgalmazóval van kapcsolatban. A maszek is és pl a háziorvos is.

2017. júl. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem például olyan gyógyszereket írt fel a szakorvos a magánrendelésén, amelyeket alig tudtam beszerezni, mert annyira újak voltak. Mondták a gyógyszertárban is, hogy nem értik, miért ilyen gyógyszereket kell felírni, mikor vannak elterjedtebb változatok is, amelyeknek ugyanaz a hatóanyaguk. Még ők sem tartottak a patikában, meg kellett rendelniük. Lehet, ha a kórházban írták volna fel nekem a gyógyszereket, akkor az ismertebbeket, beváltakat írták volna, persze lehet, hogy nem. Nyilván, orvostól is függ.
2017. júl. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tb által finanszírozott rendelésen általában köti néhány szabály az orvosokat a gyógyszerfelírás terén. pl ha teljesen ugyanaz a gyógyszer (hatóanyag, vívőanyag, stb), akkor az olcsóbbat köteles felírni.


a maszek pedig azt írja fel, amelyikért fizetnek neki (gyógyszergyártó/forgalmazó) extra jutalékot, nyaralást, új autót :o

2017. júl. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!