Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magánorvosnál lehet kérni...

Magánorvosnál lehet kérni fülmosást vizsgálat nélkül? (Lent. )

Figyelt kérdés

Sajnos nincs időm TB-s orvosnál ülni és várni egész nap.

Ezért mennék időpontra magándokihoz, viszont nem tudom, hogy a konzultációs díjat is meg kell-e ilyenkor fizetni, ha csak kimossa a fülem.


Azért gondoltam fülmosásra, mert mindennap füldugóval alszom és szerintem nem tisztul rendesen az utóbbi hónapokban. Érezhetően rosszabbul hallok, főleg a bal fülemre.


TB-s orvoshoz nem lehet időpontot kérni esetleg?



2018. jan. 14. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Már ne is haragudjál, de neked se magán, se állami tb-s orvos nem fog fület mosni azért mert te azt szeretnéd. Ok kell, diagnózis, vizsgálat és majd az orvos eldönti szükséges-e vagy sem. TE miért nem tartod karban a füledet (?) az egy dolog, hogy fül dugóval alszol, mit számít az. Meg kéne mosni időnként, szárazra törölni, kitisztítani. Nem megvárni mikor már dől ki a fülből a zsír, aztán még akkor is bedugod és tolod tolod a zsírt visszafelé!
2018. jan. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Most hiába nullázol le, mit gondolsz az orvos majd megdicsér, szerintem amit tőle fogsz kapni azt nem teszed zsebre.
2018. jan. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én fülészetre pl pont sztk-ba járok, már ha nagy ritkán úgy alakul. 1-2 napon belül mindig van időpont, és bár persze csúszás van, de egy 20-30 percnél többet nem vártam még. És ahogy az első írja, ez nem szépségszalon vagy fodrász, hogy bemész, megmondod, milyen kezelést kérsz. Az orvos előbb megvizsgál, aztán csinál bármit.
2018. jan. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy fülész konkrétan úgy fogalmazott egy ilyen igényre, hogy ők nem mosoda. Nem a te hatásköröd eldönteni, hogy mitől hallasz rosszabbul. Egészen biztosan nem a füldugó miatt. Az orvos megvizsgál és aszerint dönt. Hogy nálatok lehet-e időpontot kérni, azt tőlük kérdezd meg telefonon. Ez nem országosan egységes.

A magánorvosnak van egy tarifája. Nem fodrász, hogy külön mosási árszabás legyen. Vizsgálat nélkül nyilvánvalóan nem engedhet el beteget, te lennél a legjobban felháborodva, ha azt tenné. A konzultációt pedig ki kell fizetni.

2018. jan. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Mi több, nem konzultációs díjat, hanem vizsgálati díjat kell fizetned. Konzultáció az, ha pl viszel leleteket és véleményezteted.
2018. jan. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%
Kedves kérdező! Írd meg, hogy milyen választ vársz a kérdésedre, mert nem szeretném, ha lepontoznál.
2018. jan. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le. Épp most olvasom a válaszaidat először, eddig nem is voltam gépközelben.
2018. jan. 14. 18:09
 8/8 Judit58 válasza:

Nem.Az orvos a panaszt fogja kérdezni, vizsgál, aztán eldönti h mit fog csinálni. Ezért ő az orvos ésn nem te.

Rendelni az étteremben lehet h mit szeretnél enni:)

2018. jan. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!