Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Probléma lehet? (jobb térd MR...

Probléma lehet? (jobb térd MR vizsgálat)

Figyelt kérdés
Térd MR vizsgálaton voltam. Annyira rosszul támasztotta be a lábam, hogy 5-10 perc után remegni kezdett. Tudom, hogy nem lehet mozgatni,de azért a bal lábamat muszáj voltam. Így abbahagyta a remegés. Nagyon félek, fontos ez a vizsgálat és rengeteg pénzt kidobtam az ablakon, ha nem lett használható eredmény. Tehát az lenne a kérdésem, hogy elmosódottak lesznek a képek a mozgás miatt?
2018. febr. 10. 22:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Ennyiből ezt nem lehet megmondani. Egy térd MR vizsgálatnál 5-8 különböző mérés készül, ha abból mondjuk 2-t elmozogsz attól még a legtöbb esetben megítélhető az adott kérdés.


De függ attól is, hogy az operátor meg ismételte-e azokat a méréseket ahol mozogtál, vagy esetleg úgy ítélte meg hogy a mozgás ellenére még értékelhető. Rád szólt egyébként, hogy ne mozogj? Mert ha nem, akkor valószínűleg nem mozogtad el a felvételeket.



De függ még az egész attól is, hogy mit keresünk. Egy szalakszakadásnál más mérések fontosak, mint amikor mondjuk meniscussérülést keresünk. Azaz attól is függ a dolog, hogy mely méréseket mozogtad el.


A térdnél alapvetően elég fontos a mozgás mentesség, ezért elképzelhető, hogy így korlátozott értékű lesz a lelet. de amennyiben így van az egyértelműen jelezve lesz a leleten

2018. febr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Igazából mindent néztek. Porcok, szalagok, folyadék. A nő semmit sem szólt. Tehát akkor ez azt jelenti, hogy A doki meg fogja tudni állapítani A problémám?

2018. febr. 12. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!