Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hova/Milyen orvoshoz forduljak?

Hova/Milyen orvoshoz forduljak?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat híztam, és szeretném, ha hivatalos nyoma lenne annak, hogy jelenleg hány kiló vagyok, mert később esetleg "jól jöhet". (pl. OEP) Elkezdtem komolyabban fogyózni, de jó lenne, ha valahol követni lehetne a változást.

A háziorvosom konkrétan nem mér meg, nem is nagyon akar fogadni, fél éve próbálok másik orvost keresni, de mindenki túlterhelt és nem tudnak átvenni, vagy "szolidaritás" miatt nem vesznek át.

Nem tudom milyen orvoshoz menjek, tényleg csak azt szeretném, ha felvenné a mostani állapotomat, és a későbbiekben elérhető lenne az adat.



2018. febr. 19. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Pszichiátert keress, és panaszold el neki, hogy a háziorvosod nem hajlandó kabinosként kiszolgálni téged!
2018. febr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Te hova jársz?
2018. febr. 19. 15:59
 3/5 A kérdező kommentje:
Biztató a magyar egészségügy, ha az az elvárást, miszerint egy háziorvos félévente mérje meg a súlyodat, magasságodat vagy esetleg a vérnyomásodat kiakaszt másokat és pszichiáterhez akarnak küldeni :D
2018. febr. 19. 16:06
 4/5 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha valami kockás papíron magad vezetnéd a súly- adataidat. Aztán meg egy közjegyzővel hitelesíttetnéd.
2018. febr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Hát pedig ezt a háziorvosnak igen is meg kellene tennie.

Nyilván ha mondjuk valaki 200 kg, aztán ledob egy 100-ast, megnyúlik a bőre, akkor az OEP csak akkor fogja téríteni neki a műtét árát, ha van róla hivatalos adat, hogy tényleg 200 kg volt. (Meg van szabva, hogy hány %-os testsúlycsökkenésnél lehet OEP finanszírozottan műteni).

Menj be a dokihoz és verd addig az asztalt, amíg nem hajlandó legalább egy lepecsételt ambuláns lapot adni a testtömegedről.

2018. febr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!