Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valaki megint meghalt, mert a...

Tgt kérdése:

Valaki megint meghalt, mert a Honvédkórház sürgősségi osztályán nem látták el rendesen. Lesz ennek felelőse?

Figyelt kérdés
[link]

2018. márc. 30. 07:17
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
31%
Igen. És igen, van olyan, hogy az orvos téved. És olyan is van, hogy attól még nem hibás. Majd eldönti a vizsgálat.
2018. márc. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim válasza:
34%

Ez egy halál gyár. Azt nem értem hogy miért nem indít a kormány átfogó vizsgálatot a gyakori halálesetek miatt.

Lehet hogy valamilyen fideszközeli ember van a háttérben?

2018. márc. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
59%
Csodálkoznék, ha nem az lenne a vége, hogy áttételesen erről is Soros tehet. Vagy az ENSZ. Vagy Brüsszel. Vagy azóta már vannak újabb ellenségek?
2018. márc. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
37%
Ennek a kérdésnek nincs köze a politikához, ez az egészségügyi részhez tartozik. Főleg kampányidőszakban nem kéne ilyen témákat ide berakni. Az orvos, ápoló is csak ember, mindenki hiábázhat, lehet hogy most is ez történt.
2018. márc. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Hát elég udvariatlan volt a beteg, hogy pont kampányidőszakban halt meg.
2018. márc. 30. 10:14
 16/38 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom mit hisztizel.

Ki sincs vizsgálva az ügy.

Akkor?

2018. márc. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
89%

" Szóval mindez normális, sőt, mi betegek tehetünk róla."


Nyilván nem normális, hogy valaki egy hiba miatt meghal.

De azért gondolkodjunk már el...


3 hónapot voltam sürgősségi gyakorlaton, 12 órás munkaidő alatt FOLYAMATOSAN dolgoztunk azt a kétszer 15 perces szünetet leszámítva, amíg gyorsan ettem valamit, hogy ne haljak éhen. Ez alatt a 3 hónap alatt nem kevés beteget láttam el, de szerintem egy, de maximum két kezemen meg tudnám számolni, hogy ebből mennyi volt a ténylegesen indokolt, sürgősségi osztályra tartozó eset.


1. Az embereknek még valami minimális, alapszintű egészségügyi ismeretük sincs, ezért a 3 napos székrekedésükkel bemennek a sürgősségire. Vagy behozzák a mamát, mert nincs kedvük otthon foglalkozni vele, inkább lepasszolják a sürgősségin, hátha valamelyik osztály felveszi és nem nekik kell vele otthon kínlódni. Vagy bejön valaki azért, mert a szakrendelésen 1 hónap múlva van csak időpont, ő meg éppen most unta meg a várakozást.

Akkor ez most kinek a hibája? Az embereké?

Szerintem elsősorban a szar oktatási rendszeré. Talán nem csak a humán tárgyakat kellene ezerrel nyomni, hanem mellette egy kicsit hangsúlyt fektetni a reál tárgyakra, hogy legalább valami alapszintű egészségügyi ismerettel rendelkezzen mindenki.


2. Kevés az orvos. A sürgősségi osztályokon a rezidenseket (mivel majdnem minden szakon kötelező a sürgősségi gyakorlat) fogják be úgy, hogy nincs megfelelő kontroll felettük, mert nincs hozzá elég ember.

Ez az emberek hibája? Nem. Annak a hibája, hogy a fiataloknak nincs kedvük orvosnak tanulni, mert szar a jövőképük, aki meg mégis orvosnak megy, az elég hamar megunja a szar fizetést és a szar egészségügyi állapotokat és lelép külföldre. A "hatalmas" béremelések után tudod mennyi orvosként az órabérem? Bruttó (!!!) 1504 Ft. Még ügyeletekkel együtt is csak bruttó 2275 Forintig tudom feltornázni.


3. Az orvoshiány mellett az eszközhiány is jelentős, olyan eszközökkel dolgozunk, amik egyszer használatosak lennének (külföldön azok is), de mi persze addig sterilizáljuk, amíg már tényleg szét nem esik. Hiába próbál az ember normálisan beteget ellátni, ha nincs meg hozzá a megfelelő eszköz.


Ez mind nem az emberek, hanem a politika hibája. A vezetés feladata lenne az, hogy ezeket a hibákat kijavítsa, de cseszik rá, mert a halott magyar focinak minden faluban fűtött füves stadiont építeni sokkal fontosabb, min az, hogy a kórházakban legyen elég személyzet és eszköz, valamint az iskolákban birkák helyett gondolkodó embereket neveljenek.

2018. márc. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim válasza:
62%

És ez a kórház Magyarország legjobban felszerelt kórháza ahol a legtöb a jólképzett szakember.

A kormány nagyívben tesz rá hogy emberek halnak meg itt hiszen ők elit kórházakban gyógyítatják magukat, a pórnép meg hagy pusztuljon.

2018. márc. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
23%

"A sürgősségi osztályokon a rezidenseket ... fogják be úgy, hogy nincs megfelelő kontroll felettük, mert nincs hozzá elég ember.

Ez az emberek hibája? Nem. Annak a hibája, hogy a fiataloknak nincs kedvük orvosnak tanulni"


Nem. Ha annyira nem lenne kedvük orvosnak tanulni, akkor kevesebben lennének, tehát lenne megfelelő kontroll felettük.

A felsőoktatási rendszer hibája: nem kéne annyi orvostanhallgatót kiképezni, ha előre lehet tudni, hogy úgyis le akarnak lépni külföldre, hanem csak annyit, amennyi mögé még oda lehet tenni már kiképzett orvosokat kontrollnak - és az így kiképzetteket viszont itt kellene tartani az országban. Aki meg úgyis külföldre akar menni, az képeztesse ki magát orvosnak eleve külföldön, ne az itteni adófizetők pénzéből képezzük ki őt. Ne azt kapják a magyarok az adójuk befizetéséért cserébe, hogy nincs megfelelő orvosi ellátásuk, mert hátat fordítanak nekik azok az orvosok, akiket az ő pénzükből képzett ki az ország.

2018. márc. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
81%

"Ha annyira nem lenne kedvük orvosnak tanulni, akkor kevesebben lennének, tehát lenne megfelelő kontroll felettük. "


Látszik, hogy az égvilágon semmi közöd a témához és semennyire nem látsz bele a jelenlegi helyzetbe.


Nem, nincs elég rezidens. De képzett szakorvos, aki meg odaáll a rezidens mögé, még kevesebb van.


" nem kéne annyi orvostanhallgatót kiképezni, ha előre lehet tudni, hogy úgyis le akarnak lépni külföldre, hanem csak annyit, amennyi mögé még oda lehet tenni már kiképzett orvosokat kontrollnak"

Marhára ki lennél segítve évente kb. 100 új orvossal.


"Aki meg úgyis külföldre akar menni, az képeztesse ki magát orvosnak eleve külföldön"


Elhiheted, aki alapból úgy megy egyetemre, hogy külföldön akar dolgozni, az már az egyetemet is kint végzi. Jellemzően nem orvosi előtt döntik el az emberek, hogy kimennek, hanem ahogy elkezdenek belelátni a rendszerbe, és rájönnek, hogy mennyire szar itthon a helyzet.


"ne az itteni adófizetők pénzéből képezzük ki őt. "

Szerintem amennyi adót anyám meg aám befizetett, abból bőven kijött a taníttatásom. Sőt..

Az orvosi egyetem nem azért 1 millió forint/félév, mert azt az összeget ténylegesen a hallgatóra és az oktatásra költik, hanem mert abból a pénzből fenn kell tartani a klinikákat is, ami meg ugye a te érdeked....


Egyébként meg imádom ezt az idióta "kössük röghöz az orvosokat és meg van oldva a probléma" hozzáállást.

Egy itthon végzett mérnök/informatikus/hegesztő stb. miért mehet külföldre? Miért csak az orvosokat büntetik?

És ahelyett, hogy láncokkal próbálnak valakit itthon tartani, miért nem a jövőképen javítanak, hogy MEGÉRJE neki itt maradni?


Tipikus szemellenzős ember vagy, aki marhára nem látja a valódi problémát, csak azt hajtja, amit a kormány a szájába ad.

2018. márc. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!