Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nyáron végzek a sulival...

Nyáron végzek a sulival ingyenes tb támogatás meddig jár?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 1. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy meddig leszel TB-biztosított úgy, hogy még ne kelljen fizetned, akkor: a tanulói jogviszony megszűnésének napjától számított 45. napig él a TB-d. A 46. naptól kell fizetni, ha addig nem találsz munkát.
2018. ápr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Melyik sulival?


Nekem egyetemen a kijelnetkezéstől számított +45 nap.


NEM a diák érvényessége, mert az októberig jó volt, hanem a diplomavédésem után volt x napunk kijelentkezni. Ott szűnik meg a tb - és 45 napig még biztosított vagy.

2018. ápr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
"tanulói ojgviszony - igen, ezt a szót nem találtam :D
2018. ápr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én érettségizni fogok
2018. ápr. 1. 11:52
 5/11 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, a lényeg, hogy ameddig tart a tanulói jogviszonyod, onnantól ketyeg a 45 nap.

Gondolom, nem tanulsz tovább, azért érdekel a kérdés. Ha esetleg majd mégis tanulni fogsz nappalin még, akkor újból élni fog a TB-d.

De ha nem tervezel ilyet, akkor mielőbb kezdj el munkát keresni, ne hagyd az utolsó pillanatra, mert pont az érettségik után ugye rengetegen lesztek, szóval akkor kevesebb lesz a lehetőséged.

2018. ápr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem is a munka miatt érdekel hanem amiatt hogy érettségi után meg szeretném magma műttetni sérv műtétem lessz és az érettségi kb. júni 18-19.én lesz meg. Nem tudom mennyit kell várni egy műtétre és fontos h ingyenes is legyen érdemes érettségi előtt előjegyeztetni magam a műtétre?
2018. ápr. 1. 15:21
 7/11 A kérdező kommentje:
több oldalon azt olvastam hogy addig ingyenes míg a diák igazolvány érvényes
2018. ápr. 1. 15:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Jegyeztesd magad elő mielőbb, akár már a jövő héten is érdeklődhetsz, hogy kb. mikorra vannak időpontok. Mert lehet, hogy csak pár hét, de lehet, hogy több hónap. Szóval előfordulhat, hogy már most is csak nyárra tudnak időpontot adni. (Ha viszont "túl korait" mondanak, nem kell elfogadnod, megbeszélheted akkorra, amikor már túlvagy az érettségin.)
2018. ápr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Thank you
2018. ápr. 1. 23:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Sérvműtétet nem halogatnak. És egy napos beavatkozásnak számít.
2018. ápr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!