Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek normalis, ahogy a...

Szerintetek normalis, ahogy a Szent Laszlo korhaz kinez?

Figyelt kérdés

Ma volt szerencsem eletemben eloszor es utoljara ehhez a korhazhoz. Nem hittem a szememnek. Mintha valami indiai lepukkant , lerohadt helyen lettem volna. Sajnalom az ott dolgozokat es az ott fekvoket is.

Van esetleg olyan, akinek bent kellett fekudnie ebben a romhalmazban?

Orvosok milyenek?



2018. ápr. 4. 15:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
68%
Ha már politizálásba ment át a dolog. Nem védeni akarom a fideszt mert igaz amit írtatok. Csak mondja már meg nekem valaki melyik párt lenne jobb? Én azt látom, hogy vak vezet vilagtalant szindróma van és az összes többi sem javítana semmin. 😣
2018. ápr. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Olyan szempontból tök mindegy, melyik lenne a jobb, hogy valószínűleg sajnos úgyis marad a Fidesz. :(

Kb. csoda kellene a kormányváltáshoz, pl. nagyon magas részvételi arány, 70% feletti. Meg az is baj, hogy tényleg nincs olyan párt, amelyiknek elég jó támogatottsága lenne önmagában.

Én amúgy is balközepes voltam mindig is, szóval úgy gondolom, és az "elmúlt nyolc év" alapján aztán főleg, hogy ennél, ami most van, minden jobb volt. És bármi jobb lenne, kivéve az utóbbi időben elcukisodott Jobbik.

Nekem nagyon szimpatikus, amit a Kutyák csinálnak, ezek a padfelújítások, amik régebben is voltak, meg mostanában rengeteg hasonló akciójuk volt, pláne, hogy a kampányra kapott pénzt sem plakátokra és hasonlókra költik, hanem mindenféle "jótékonyságra".

Szóval én pár hete úgy döntöttem, hogy listán az MKKP-re fogok szavazni, mert bár nincs esélyük nyerni, de hátha legalább bejutnak, az vicces lesz. :D

Egyéniben bajban vagyok, mert a www.taktikaiszavazas.hu szerint a mi körzetünkben toronymagasan a fideszes jelölt vezet (majdnem 50%-kal), és a jobbikos van a második helyen, 20% körül, rá semmiképp nem szavaznék, viszont a harmadik helyezettnek nincs esélye szerintem. Szóval egyéniben valószínűleg kidobott szavazatom lesz. :(

2018. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
De a bal oldal még vizit díjat is bevezetett. A kórhazak meg akkor sem voltak szebbek. Hidd el mindegy ki kerül hatalomra az egészsegügy nem lesz azcrlső helyen. Egyébként még sok helyen nem a kórház allapota a fő gond, hanem az orvosi meg nővéri hozzáállás. Pl. A Honvéd kórhá szepen felújított még a kaja is jó amit adnak. De hiába ha paraszt az orvos és nincs kedve ellátni a beteget meg a nővérek egy része is. Tisztelet a kivételnek. Voltam lepukkant kórhazban is. Durva körülmények között de könnyebb volt, mert normalisabb volt a személyzet. És ez nem csak a pénzen múlik.
2018. ápr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Sajnos tapasztaltam én is már nem egyszer, hogy gond van sok egészségügyis hozzáállásával. Nagyon kevés a kivétel. :(


A vizitdíj meg szerintem nem volt rossz találmány, csak nem volt elég idő arra, hogy látványos eredménye legyen, legalábbis ami a felújításokat stb. illeti, hiszen ezek több milliós/milliárdos tételek. De úgy tudom, hogy pl. a házi orvosoknak jól jöttek ezek az összegek kisebb beruházásokra.

Ami pedig nem elhanyagolható szempont: nem szaladgáltak annyit az emberek feleslegesen orvoshoz. Azidő alatt nem voltak zsúfolásig a várótermek, nem kellett két-három órát várakozni a házidokihoz, mint azelőtt, vagy azután is. És a szakrendelőkben is rövidebbek lettek a várólisták.

Tudom, hogy vannak, akiknek _tényleg_ gondot okozott az a 300 Ft is - már ha x időn belül többször is ki kellett fizetni, mert több rendelésre is kellett mennie valakinek; de volt egy "plafon", talán 3000 Ft havonta, de nem emlékszem pontosan, plusz nem nagyon tudom elképzelni, hogy valakinek minden hónapban 5-10 rendelésre kellene mennie. Szóval szerintem a többség csak "megszokásból" nyavalygott, és hamburgerre/kólára/csokira/akármire is többet költött naponta, mint orvosra egész hónapban.


Jut eszembe, nálunk kb. 2005-2006-ban újították fel a kórház egy részét, elég rendesen. A szakrendelő részt viszont egyáltalán nem, az azóta is csak pusztul, siralmasan ronda a régi, kopott pvc meg a műanyag székek (amikből alapon kevés volt, de az elmúlt pár évben még kevesebb lett, mert nem pótolták azokat, amik tönkrementek, pedig azért az nem lenne nagy összeg). A mosdókban "természetesen" nincs szappan, wc-papír és kéztörlő, de még csak meleg víz se; az ajtót sem lehet becsukni némelyikben, de így legalább beszűrődik egy kis fény, mert világítás sincs mindenhol, és amúgy is tök hányás az összes. :(

Van egy különálló kis épület, abban két rendelő, az szépen fel lett újítva pár évvel ezelőtt.

2018. ápr. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Szerintem te vagy nem emlekszel erre az időszakra vagy nem jártál olrvosnál. 😊 A vizitdíj egy ocsmány lehúzás volt. Kezdjük ott, hogy én utálok orvoshoz járni ebből kiimdulva úgy gondolom ez másnak sem jócszórakozás különösen mikor fel napokat kell ott ülni egy rendelésen mire sorra lerülsz. Miután fél napot ott ültél és az orvos hozzád vág információ nelkül egy receptet akkor "kicsit" felháborítónak érzi az ember, hogy ezért még pluszban fizetnie kell. Ráadásul sok olyan eset van, hogy a beteg egyáltalán nem akar az orvoshoz elmenni de rákényszerítik. Lásd. Nőgyógyásznál évei rakszürés a fogamzásgátló írásanak feltétele. Mégsem írják fel az éves adagot egyszerre. Csak 3 havit. Hiába semmi bajod el kell menni 3 havonta. Kifizetni a vizit díjat, végig ülni a sort feltartani az orvost meg másokat akiknek tenyleg bajuk van. Vagy elküldenek egy vizsgalatra. Az eredményt a háziorvosnal kapod meg. Nem lejet oda telefonalni és mrgkérdezni. Mert nem mondják meg, a negatív eredményt sem. Megint oda kell menni pedig nem akarsz de nincs más valasztásod. Végig ülni a sort, fizetniva vizit díjat azért, hogy élőben meghallgasd azt a mondatot, hogy minden rendben van, visz lát. És ezt.sorolhatnám a.végtelenségig

A rendszer halál szar....nem az emberek szórakozása az orvoshoz járás.

2018. ápr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Amikor volt vizitdíj, sokkal kevesebben voltak a váróban, csak szólok. Hiányzott a dokival trécselni, a többieknek panaszkodni járó nyugdíjashadsereg.
2018. ápr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ahol te jártál ott lehet. :) De ahol én jártam ott nem. Egyébként hiába tartott ez távol néhány nyugdíjast. A felsorolt problémák elég méltatlan állapotot okoztak a valóban orvoshoz kényszerülő betegeknél. Nagyon rossz intézkedés volt. És az ellátás ugyan olyan rossz. Színvonalas gyors ellátásért természetesen nem sajnálok 300Ftot :)
2018. ápr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

#15:


De emlékszem, mert voltam párszor. Azért tudom összehasonlítani. Azelőtt és azután mindig zsúfolásig volt a háziorvosi rendelő. Mostanában sajnos gyakrabban kell járnom (átlag havi egyszer), és általában 6-an, 8-an vannak előttem, függetlenül attól, hogy melyik időszakban megyek; plusz még bemegy egy-két csókos is. Szóval másfél-két óra a várakozási idő kb. Két kivétel volt "érdekes módon": a karácsony előtti utolsó nap, meg most, húsvét előtt az utolsó nap. Azért ez is milyen érdekes, hogy akkor nem betegek... Ja, meg ha nagyon esik az eső vagy a hó, akkor se. :D

Az előző dokim egy nagyon rendes, nagyon alapos bácsika volt, sajnos tavaly nyugdíjba ment. A négy órányi rendelés utolsó órájában mentem mindig, számítva arra, hogy akkor talán már kevesebben lesznek. - Akkor is mindig hat-nyolc ember volt; egyszer pedig 16 (!), szóval inkább eljöttem.


A vizitdíjas időszakban kétszer vagy háromszor voltam, alig volt várakozó.

Egyéb szakrendelésekről: nálunk nem kell visszamenni a rákszűrésleletért, kiértesítenek, ha esetleg gond van.

Egyébként meg azt gondolom, hogy évente egyszer ki lehet bírni ezért a 300 Ft-ot, mármint a nyugalomért, hogy minden rendben. Fogamzásgátlót meg nem szedek, csak rövid ideig írt fel a doki, így akarván megoldani egy problémát, hát annak az árához képest szintén elhanyagolható a vizitdíj. (Ha százalékos arányt nézek, akkor kb. 3% pluszban.) A zsúfoltság viszont tényleg elképesztő mostanában ott is, meg minden szakrendelésen.

Ja, és nálunk már nem egyszer fordult elő, hogy a rendelési időben nem volt ott a doki, mert - állítólag - áthívták a kórházi részbe műteni. Legutóbb a sebészeten tavalyelőtt két órát ültünk így, és akkor mondta az asszisztens, hogy "egyébként az is lehet, hogy már vissza se jön"... Átmentünk a kórházi részlegre a sebészetre, és ott volt a doki, nem is kellett várni rá (még rendelési ideje lett volna amúgy). Pár éve a fül-orr-gégészeten jártunk ugyanígy, akkor is átmentünk orvoskeresőbe...


Bőrgyógyászat napi négy órában van (tavaly még ennyi se volt mindig). Szájsebészet egyáltalán nincs, csak maszek. Az ortopédia is megszűnt pár éve - vagy utazik az ember 30-40 km-t, vagy a szomszéd városban fizet 8 ezret a privát rendelésen egy vizsgálatért... Pedig ez egy 32 ezres város, plusz a környékbeli települések is ide tartoznak, iránytól függően 20-30 km-es körzetben.

2018. ápr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ezek szerint minden településen mások a szokások. Van ami ott jobb, és van ami máshol.Én a Fővárosban lakom. És kerületenként is változóan mennek a dolgok. Pl. Eddig 3 szemészetre jártam, mert van egy velem született rendellenességem. Szóval nem unalomból, hanem 3 havonta muszáj kontrollra, mert megvakulhatok. Mindhárom helyen fél napokat kellett ülni hiába volt időpontja az embernek. Ez 3 havonta elég idegesítő. Most költöztem, és új orvost kerestem az új kerületben. Itt soha nem kell várni 5 percnél többet. A nőgyógyásznál meg nem csak a rákszűrésért kell visszamenni, hanem 3 havonta a fogamzásgátlóért is. Így alapból ez csak 8 alkalom évente nekem a szemészet meg a nődoki. És akkor még nem volt semmi bajom :)
2018. ápr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én is tapasztaltam, hogy mások a szokások. Laktam Pesten egy rövid ideig, mindösszesen csak háromszor voltam orvosnál azidő alatt, a háziorvosnál tök jó volt, nem kellett sokat várni, de lehet, hogy csak pont szerencsém volt. Meg ott heti kétszer volt este 8-ig rendelés, itt csak heti egyszer van délután, akkor is csak 7-ig. Egy szakrendelésen viszont sokat kellett várnom, bár időpont nélkül mentem.

Az itt is előfordul, hogy a megbeszélt időpont helyett jóval később kerül be az ember, a legdurvább talán két óra volt.

Meg még a várakozási idő nagyon nem mindegy, én ezért mentem most Pestre szakrendelésre, mert "csak" másfél hónapot kellett várnom, nem hármat, mint itt kellett volna. - Vagyis ez csak az egyik ok, a másik az, hogy több évvel ezelőtt voltam az ittenin, és nagyon nem találtam megfelelőnek.

Ahova most járok rendelőbe, egy családtagom járt régebben, csak másik szakrendelésre. Itt, helyben három hónapot kellett volna várnia, ott meg három nap múlva bent volt, azért nagyon nem mindegy...

Meg más ismerősöm is inkább Pestre ment már kétszer is, mert a helyi rendelő egy tragédia.


Ja, eszembe jutott még egy nonszensz dolog, kb. egy hete panaszkodott egy másik városbeli ismerősöm: egy bizonyos vizsgálatra nem a tőle kb. 15 km-re lévő város kórházába kell mennie, hanem egy másikba, az kb. 30 km, ráadásul át is kell szállnia. Telefonon akart időpontot kérni, de mondták, hogy nem lehet, majd csak a következő hónap x-én. Felhívta őket a megadott napon dél körül, mondták, hogy a délelőtt folyamán már betelt az a hónap, próbálkozzon a következő hónap y-adikán... Tehát már két hónapja semmi, és ki tudja, mennyi lesz majd a várakozási idő, ha kap időpontot egyáltalán.

2018. ápr. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!