Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kórházban a hálapénzt előtte...

Kórházban a hálapénzt előtte érdemes adni, vagy utána?

Figyelt kérdés
2018. máj. 1. 07:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok. Nem tudom ki nullázza le a 4-est, én biztos nem. Az nem derült ki kedves 4-es, hogy te mivel foglalkozol és melyik országban. Az biztos, hogy az orvostársadalomban valami nagy gond van a pénzzel. Az átlag emberek ezt úgy nevezik sz@r az egeszsegügy, amiről a kormany tehet. Ebbe most nem mennék bele, mert nem akarok politizálni. De! A regi rendszerben teljesen természetes volt, hogy az orvosok szinte zsákszámra viszik haza az adómentes pénzt. Nem volt közösségi és mainstream média, így az emberek sehol sem tudtak erről beszélni. A mai világban, amikor mindez a rendelkezésünkre áll, sőt a tenyerünkben tudunk hordozni egy komplett irodát és egy egész filmipar videoszerkesztőjét is, már az a helyzet állt elő, hogy az emberek kameráznak, és mindenféle fórumon beszélgetnek, hogy mi a helyzet az egészségügyben. És bizony kiderül, hogy a nem kis mennyiségű hálapénz ellenére is egyre több műhiba történik. Ez már nem titok többé. És az emberek egyre kevésbé akarnak már pénzt adni. Szinte a semmiért minek is fizessenek? A magánkórházakra pedig sokaknak nincs pénzük. De minek is fizessenek érte, ha a TB-t meg fizetik??? Mindezért cserébe az orvosok közönyössé és közönbössé váltak, mert egyre kevesebb lett az adómentes pénz. Most meg látványosan mennek külföldre, mert ott több pénzt kapnak. Egyébként megannyi ország van, ahol a magyarországi pénznél sokkal kevesebbet keresnek az orvosok és jobban odateszik magukat a betegeikért, hálapénz nélkül is. Ergo az egészségügy helyzete nem csak a kormányon múlik, hanem az orvosokon is.
2018. máj. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Sajnos az a gond, hogy már az emberek úgy mennek orvoshoz, kórházba, hogy pénzt kell adni és sokat erre előre gyűjtenek.

Ezt nem lehet kiverni az emberek fejéből és kicsit a betegeknek kell ezt magukban helyrerakni, mert ő felesküdött, hogy gyógyít a munkájának haladéktalanul eleget tesz, abban én nem láttam sosem utalást arra, hogy csak plusz pénzért cserébe teszi meg.

Én sosem adtam és nem is fogok soha, mert ellenkezik az elveimmel. Manapság már a kórterem olyan, mint egy vatera, egymást licitálják túl a betegek, ez a fő téma sokszor. Persze adjon, ha úgy gondolja, én ebbe sosem szóltam bele, ez mindenki egyéni mérlegelése, de lássunk erre egy példát:

Beteg leszel, beutalnak a dokihoz, kórházba befektet, vért vesznek, ultrahang, röntgen, esetleg CT vagy MR, tegyük fel meg kell műteni, utána kb. 1 hetet bent töltesz a kórházban, majd a végén a dokinak adsz pénzt hálából.

Semmilyen beavatkozást nem hajtanak végre vizsgálatok nélkül és ki kapja a pénzt? A doki. A nővér, aki naponta a kényelmedet szolgálja, kötözi a sebed, a röntgen asszisztens, aki elvégzi a röntgent, az ultrahang, ahol a doki mellett ott van az asszisztens, aki a leletet elészíti, stb..... Azokkal mi van? És akkor ez még semmi, mert ott van a műtősfiú, a radiológus, aki értékelést ad, aki a vizsgálatokat előkészíti, megtervezi, aki a műtőben a tisztaságért felel, az éjszakás nővér, az altatóorvos, annak az asszisztense.......

2018. máj. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit mert szerintem az összes válasz hasznos volt annak ellenére, hogy a többségének a véleményével nem értek egyet. De ne ettől függően a vélemény - sőt a részletes vélemény - hasznos. Így minden választ csak megköszönni tudok. Sokan elfelejtik, hogy az értékeléssel nem azt jelezzük, hogy egyetértünk e vele, hanem azt, hogy a válasz válasz e vagy csak hozzászólás, érvekre épül, vagy esetleg csak személyeskedéssel, becsmérléssel van megtámasztva. Ez utóbbit itt senki se tette s ezt mégegyszer köszönöm.
2018. máj. 2. 21:54
 14/20 johny85 ***** válasza:

az orvosok nincsenek megfizetve,sok a beteg.

ha valaki nem ad szerintem leszarják és sz. előtte és utána is.én is motiváltabb vagyok ha pénzt kapok.ha jól sikerül utána anyit adsz amenyire meg vagy elégedve,szerintem.

2018. máj. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 ququcs válasza:
100%

Semmikor nem kell adni. Mikor meggyógyultál az orvosodnak és a nővéreknek esetleg egy szál virággal köszönd meg a munkájukat.

Nekik ez a dolguk és ezért fizetést kapnak.

2018. máj. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Hát ha kecske gyógyit az örülni fog neki.
2018. máj. 4. 13:42
 17/20 anonim válasza:
51%
Én nővérként dolgozom, de pénzt se én se a nőver-apoló kollégáim se fogadjuk el, persze az orvosok más esetek.... én úgy vagyok vele, hogy a gyári munkások sem kap hálapénzt az általuk legyártott alkatrészekert, akkor nekunk miért kéne kapnunk? A fizetés van arra. Meg amugyis, hiaba adtok penzt az orvosnak , a mutet utan vagy elott akkor sem fog jobban torodni a paciensel...
2018. máj. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én csatlakozom ahhoz a csapathoz, miszerint le kéne szokni erről a hálapénz dologról..

Sőt, szerintem konkrétan undorító szokás, nem tudom máshogy megnevezni.

De NEm az orvosok részéről, hanem az emberek részéről aki ezen gondolkozik hogy pénzt ad neki.


Ez egy munka, amiért fizetést kap. Tegyük hozzá ÉN meg fizetek érte. Nem is keveet, konkrétan majdnem 100 ezer forintot fizetek évente, ami állja az orvosi ellátásomat. Hadd ne mondjam hogy a töredékét se használom el.

Nekem is van egy munkahelyem, embereknek dolgozom (itt most lehetnék villanyszerelő, festő, akármi. ) Végzek a munkámmal, amiért megkapom a fizetésem. Miért kéne nekem plusszban fizetni a kuncsaftnak.? Megkapom a fizetésem, amiért megdolgoztam.

Azt meg tényleg ne firtassuk, hogy kinek mi a sok pénz, de amikor panaszkodnak az orvosok, de látok számokat hogy bevállalnak egy egy éjszakai vagy hétvégi ügyeletet, és megkeresik valakinek a fél havi fizetését.

Nem hiszem fizetés kiegészítést kéne kapniuk, OLYAN emberektől, akiknek egyértelműen kevesebb a fizetésük mint nekik.

2018. máj. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

érdekes, témába vágó cikk:



[link]

2018. máj. 9. 00:26
 20/20 anonim ***** válasza:
Inkább utána
2018. jún. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!