Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdőszűrésen mennyire kell...

Tüdőszűrésen mennyire kell levetkőzni? Melltartó maradhat?

Figyelt kérdés

2018. aug. 8. 14:32
1 2
 11/14 Ypszilon1980 ***** válasza:

Én is ffi rtg. assz. vagyok.

Nem foglalkozok azzal, hogy ki milyen, nőket is röntgenezek, de eszembe sem jut bámulni, nincs is idő erre. Sport melltartót nem szoktam levetetni, de a többit igen, max a pólót visszaveheti, ha nem strasszköves, vagy fém nincs rajta. De azt lehet látni már mikor bejön meg, ahogy köszön, hogy szégyenlős-e. Hivatalosan mindent le kell vetetni.

2018. aug. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 szenes43 ***** válasza:
Mikor naponta több tucat fiatal,öreg,s minden alkatú páciens beáll a gépbe majd pontosan rajtad fog élvezkedni a sokszor holt fáradt röntgenező szakszemélyzet. Én járok kontrollra a tüdőgondozóba,belefújok a gépbe és beállok a röntgenbe is hogy 1 évre megírják a légzéskönnyítő gyógyszerbefúvókat.
2018. aug. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Ypszilon1980 ***** válasza:

Én ezt a kérdést azért nem szoktam érteni, mert:

Nőgyógyász is mikor megvizsgál, akkor a bugyidat nem akarod levenni? Azt hiszem ott szóba sem kerül ez a felvetés.

Sőt van olyan röntgen felvétel, ahol még a bugyit is le kell venni, sőt más esetekben is simán le kell venni a melltartót is.

A lényeg mindig azon van, legalábbis nálam, hogy próbálok mindent úgy megoldani, hogy a legkevésbbé legyen kellemetlen, mert egyébként egy ilyen szégyenlős szitu nem csak a páciensnek kellemetlen.

Nekem volt olyan, hogy a lány azt mondta, jó levesz mindent felülről, de akkor ne nézzem, mert őt az zavarja. Én meg mondtam neki, hogy oké én ezt megértem és elhiszem, de akkor mégis mit gondol hogy a fenébe csináljak róla felvételt?

Képzeljünk el egy olyan szitut, hogy a csaj feljelent, mert megbámulom, meg úgy nézek rá esetleg, hát a francnak hiányzik egy ilyen sztori az életéből.

2018. aug. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia, Y1980, 5.vagyok, radiológus. Éreztem én a korábbi válaszaidból, hogy egy hajóban evezünk☺


Igen, Kérdező, elsődleges a felvétel minősége, hogy ne kelljen egy zavaró árnyék miatt ismételni.

2018. aug. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!