Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosnak van igaza és én...

Az orvosnak van igaza és én tévedtem?

Figyelt kérdés

Február óta volt kettő komoly arcüreggyulladásom, háromszor gennyesen begyulladt a mandulám, és sárga lepedék képződik folyamatosan a nyelvemen, a mandulából kiindulva. A probléma így kettő részre bontható.

Budapesten tanulok, így ott voltam négyszer orvosnál. Az arcüregemre szteroidos orrsprayt írtak fel, már a harmadikat használom (a betegtájékoztatón szerepel, ha nem javul heteken belül, akkor menjek vissza). A tüneteim nem javultak, igaz nem is súlyosbodtak, de folyamatosan érzek egy enyhe nyomást a bal oldali üregben (onnan kezdődött mindig is a betegség, az gyulladt be először), váladékozik is és nem tudom rendesen kifújni. Sós vizes oldattal mostam heteken keresztül még nyár elején. A tünetek alapján már a pesti doktornő is azt mondta, hogy lehetséges hogy az arcüreg járata az allergiám miatt összeszűkült, a nyálkahártya megvastagodása miatt. Ha nem javul 1-2 hónapon belül, menjek vissza, elküld CT vizsgálatra, és akkor kiderül hogy mi a probléma. Mivel júliusban elutaztam és csak most érkeztem haza, mára kértem időpontot a vidéki városomban a rendelőbe, ez történt:


Bementem a fül orr gégészetre, időpontom is volt, időben be is hívtak. Elkezdtem mesélni hogy hogyan kezdődött februárban az egész, majd félbeszakított, hogy azt mondjam mi most a problémám. Mondotam hogy most szerencsére viszonylag jól vagyok, mert már a harmadik szteroidos orrsprayt használom (de azt ő sem gondolhatja hogy ez a megoldás és rendben van). Mondtam hogy most is érzem a bal oldalon, folyamatosan, mintha egy enyhe gyulladás lenne benne. Elkezdtem mondani megint hogy a mandulám is begyulladt vagy háromszor, belenézett a számba hogy hát igen, heges, de nem hiszi hogy ezzek valamit is kellene most csinálni, meg az arcüregemmel sem. Megint kezdtem mondani a tüneteimet amik tavasszal voltak, de csak nem hallgatott meg, így nem mondtam neki hogy a pesti doktornő májusban azt javasolta, hogy ha nem szűnik meg a probléma 1-2 hónapon belül, akkor adni fog időpontot ct vizsgálatra és akkor azon látszani fog minden.

Végül mondtam, hogy ct vizsgálatra szeretnék időpontot kérni. Ekkor az aszssztens odafordult hozzám, a combjára tette a kezét, azt kérdezi mit gondolok, azt hiszem hogy ez egy bolt? Az orvos dönti el hogy elküld-e ct-re. Mondtam hogy akkor köszönöm szépen, fogtam magam és kimentem. Hazamentem, majd kértem a kórházigazgatóhoz időpontot, mert lehet hogy nem bolt ahol voltam, de nem is orvosi rendelő. Ez az én nézőpontom, lehet rosszul látom, de eléggé el vagyok keseredve, sokat szenvedtem az utóbbi hónapokban. 24/F


2018. aug. 21. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egyszer egy sokáig tartó melléküreg gyulladásom. Folyamatosan kell orrcseppet használni, mert a lehetőségekhez képest a legjobb szellőzést kell biztosítani a melléküregekben, ugyanis a gennykeltő mikroorganizmusok nem kedvelik az oxigént. Emellett naponta ajánlott gőzölni a melléküregeket, mert ez ingerli a bélelő nyálkahártyát és segít a váladék kifújásában. Ilyen hőségben lehetőleg kerülni kell a ventilátort, mert felkavarja a port és a benne levő baktériumok hajlamosak megtapadni, megtelepedni a melléküregekben, ahol gennyesedést okoznak.
2018. aug. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Az viszont biztos, hogy a kórházigazgató körbe fog röhögni, mert panaszkodsz, hogy az orvos nem teljesítette az utasításodat CT ügyben. Már ha szóbaáll veled.


Valószínűleg túl sokat beszélsz és panaszkodsz, lényegre törőbben kellett volna előadnod magad, nincs idejük fél napig hallgatni téged.

2018. aug. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, egy átlag ambuláns rendelésen egy betegre jó ha tíz perc van sajnos. Ha te Ádámnál-Évánál nem túl összeszedetten elkezded a fél élettörténetedet elmesélni, akkor nem feltétlenül leszel végighallgatva. Ezt amit ide leírtál kb. Két mondatba össze lehet foglalni. Ettől függetlenül a doktornak illet volna meghallgatnia, de sajnos orvoshiány van és gyakran nincs elég idő. Ami a CT-t illeti, jogos volt az asszisztens megjegyzése. Betegként neked jogod van megkérdezni, hogy érdemes e CT vizsgálatot csinálni, mert más orvos ezt javasolta, az orvosnak erre kötelessége válaszolni. Követelni viszont nem követelheted a CT, ahogy semmi más vizsgálatot, vagy beutalót sem.


A szteroidos orrsprayvel egyébként rohadtul nem értek egyet.

2018. aug. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy mondatomat sem tudtam végigmondani, mert nem hagyták. Hogy akar ez az "orvos" a jelenlegi állapotom alapján diagnosztizálni, ha nem érdeklik a kicsit sem mellékes előzmények? Megértem hogy nem követelhetem a ct-t, de már javasolták és a józan paraszti eszemet használva, a tüneteket és a saját testemet figyelve én is arra jutottam hogy sajnos ez a helyes lépés. Nincs kedvem újra heteket szenvedni, meg újabb antibiotikumkúra után újabb másfél hónapig undorral enni és mosolyogva várni nap mint nap a hasmenést.
2018. aug. 21. 14:04
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáteszem, hogy július elején elmentem egy magánrendelésre (vidéken), kifizettem 10 ezer forintot hogy leírják és lepecsételjék amit elmondtam, majd odaírják javaslatnak a koponya ct-t. Kérdeztem hogy kaphatok-e beutalót, mondta ő nem adhat (amit nem is értek), menjek el háziorvoshoz aki ad a fog-re és majd ott adnak ct-re.
2018. aug. 21. 14:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Szóval az a helyzet, hogy összetettebb a probléma.

A CT-t nem kérheted így, majd ha a doki úgy látja jónak, akkor elküld. Az, hogy előtte máshol mit javasoltak, az mellékes.

Marhára megértelek, de a betegjogi képviselő foglalkozik ilyen dolgokkal, nem az igazgató. Viszont igen is panaszold be, mert baromira nem érdekel engem sem az, hogy mindenkire mennyi ideje van, egy ilyen komplex hosszadalmas állapotnál meg kell ismernie az előzményeket, különben hogy tudna kezelni tovább? Kifogtál egy idióta dokit.

2018. aug. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!