Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit jelent ha egy honapban 2...

Mit jelent ha egy honapban 2 szer megjott?

Figyelt kérdés

Tobb mint fel eve van menzeszem. Az utobbi honapokban beallt, es 7.en szokott megjonni, az elott ossze vissza. Juniusban megjott 7.en aztan 20.an megint. Gondoltam biztos beall majd azert van ez. Aztan most augusztusban is. Tudni kell, hogy nyaralni voltunk, es pont azon a napon indultunk amikor megjott, tampont meg inkabb nem akartam hasznalni, igy nem furodtem egesz a menzeszem utolso 2 vagy 1 napjaig, amikor mar alig volt valami. Nem birtam ki. Anyum is megengedte. Es lehet hiba volt, vagy nemtudom de azota nincs ugymond semmi bajom pedig olvastam hogy ellehet kapni fertozeseket a vizben ha megvan, de annyira szerettem volna bemenni na.es most is ahogy elmult, ez 14 en volt, ma megint megjott. Gondolhatok rosszra, vagy ez mit jelent? Neharagudjatok hogy nem ekezettel irtam, remelem meg igy is olvashato. Elore is koszonom a valaszokat.

13\ L



2018. aug. 25. 01:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem a víz biztos nem okozója ilyennek. Ami lehetséges viszont felfázás, ez befolyással lehet a menzeszre. Fiatal vagy még ilyenkor a hormonok és nagyon sok minden tudja befolyásolni a menzesz. Ha nagyon aggódsz ez miatt amit egyébként megértés. Mert egy hónapban kétszer az nem normális. Akkor nyugodtan menj el egy nőgyógyászhoz és ő majd megvizsgált és elmond neked mindent. Ez nem ciki dolog amivel nem lehet orvoshoz fordulni. Hanem egy általános dolog amivel orvoshoz kell fordulni! A szüleiddel pedig nyugodtan beszélj erről. Mindenhol van ingyenes nőgyógyász. Ha anyukáddal neked kellemetlen, akkor menj a legjobb barátnőddel. Sok sikert és nyugi. :)
2018. aug. 25. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi a szavakért. Álmos vagyok a teló meg javít... Visszatérve... Ha folyamatosan rendszertelen a menzesz a doki írhat fel fogamzásgátlót. Nos. Nem a terhesség miatt, hanem, hogy karban tartsa a menzeszed...
2018. aug. 25. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor még rendszertelen, nincs köze fertőzéshez!

Nőgyógyász be tudja állítani rendszeresen szedett hormon tablettákkal, ha nagyon muszáj.

2018. aug. 25. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első pár évben össze-vissza is megjöhet akár hónapokra kimaradhat.

Olyan is van akinek 10-12 napig is eltart,igaz az utolsó 5 nap már barnázás mint vérzés,de mivel ilyen sokáig eltart neki így egy hónapban 2 alkalommal is megjön.

2018. aug. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A hormon tablettát inkább felejtsd el ,mert túlzott szőrösödést és hízást is okozott.Ilyen fiatalon jobb ha nem tömik hormonokkal a szervezetet.

Még fiatal vagy,ebben a korban a menstruáció össze-visszasága elfogadott.


Ha mégis orvoshoz mennél van gyerek nőgyógyászat,tini ambulancia (vagy női nőgyógyászt keresni,előtte lehet kevésbbé kellemetlen levetkőzni )oda el tudtok menni,mivel ez elég intim vizsgálat,hosszú felsőbe,tunikába célszerű menni,megkérni az anyukát hogy vizsgálat alatt menjen ki vagy forduljon el,mert ki akarná azt hogy anyuci vagy bárki az orvoson kívül azt végig nézze hogy alul le kell vetkőzni,nadrág,bugyi lekerül,zokni maradhat,ágyra felfekszel,lábakat szét kell tenni,terpeszbe(van egy ágy ahol van lábtartó oda lehet a lábakat felrakni)és jön az orvos aki egy kis pálcikával a punciból/hüvelyből mintát vesz.


De az is lehet hogy csak vérvételre küldene az orvos,hogy a hormon szintet megnézze vagy csak hasi ultrahangot csinálna.

2018. aug. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Ne parázz rá. Nekem már bő 6 éve van meg és még mindig nem állt be. hol 10. előtt jön meg,hogy 10.után kb 17.ig.
2018. aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Csak vigyázz nehogy pco - s legyél. Egy idő után be kell álljon a szervezet azonos ciklusra. Ha összevissza jön meg az lehet tünete a pco-nak vagy az inzulin rezisztenciának is. Ami pedig ahhoz vezet, hogy nehezebben mehet a teherbe esés. Ugyanis ilyenkor a tüszők nem repkednek meg hanem cisztává alakulnak. Néhány nap nem számít, de a rendszertelen, túl hosszú vagy túl rövid idő intervallum, az viszont fontos.
2018. szept. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!