Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi hálapénz lenne reális...

Mennyi hálapénz lenne reális erre?

Figyelt kérdés

Altatóorvos,

onkológus,

érsebész (nagyobb véna pótlása saját érből)


2018. szept. 9. 06:43
1 2
 11/19 szenes43 ***** válasza:
Ezt a kórházból írod?
2018. szept. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nem a kórházból írom, még van pár hetem addig.
2018. szept. 9. 17:06
 13/19 anonim ***** válasza:

Annak a kommentelő kolegänak szeretném mondani, hogy az aneszteziológia nem semmi munka. Persze ő is annyit ért az orvostudományhoz, mint mészáros lala a gázszereléshez.


Kérdésre válaszolva: ne adj hálapénzt, főleg ha ilyen kis keresetű vagy. Az orvos akkor is ellát, ha nem adsz semmit. Orvosnak készülök, én pl ha az leszek vmikor, soha nem fogom elfogadni mert nem etikus.

2018. szept. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Orvos vagyok, de ezt olvasva majdnem lehánytam a monitort.

Nem tudom melyik része a gázabb: azt gondolni, hogy ha az ember nem ad pénzt, akkor kinyírják, vagy az, hogy csak a sebész az Isten, a többi meg csak dísznek van ott..

2018. okt. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Ypszilon1980 ***** válasza:

Sajnos sok esetben az a legjobb orvos, aki nagy pénzeket kap, különben miért kapná. Undorító egyáltalán, hogy valakinek eszébe jut előre ezt egyeztetni az orvossal. Mi a minőségi munka? Ez nem pénz, hanem orvos függő. Ha már a pénzen múlik, akkor az az orvos egy nagy nulla. A személyzet nem azért lesz kedves veled, mert a dokinak adtál pénzt és abból ők is kapnak, hanem azért, mert a doki kiadja utasításba.

Én mindig azt mondom, hogy oké utólag, aki tud adjon, mert hálás, de ne legyen már ez létkérdés.

2018. okt. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Minden orvost értékesnek tartok. Azért ne legyünk képmutatók, nem az 500 ezres nettóért maradnak itthon a sebészek (EU-ban 10-15 ezer eurót keresnek).



Egyébként konkrétan életminőségben mindenképpen sokat jelenthet (néha életmentően), ha nem 1 évet kell várni egy komoly műtétre, hanem csak egy hónapot. Erre pedig az orvos - ha akar (mert "hálásak" neki) - talál szakmailag indokolt okot.


Aki reálisan gondolkodik az belátja, hogy ha magyar átlagnál nem sokkal jobban fizetett, akkor a bruttójának havi 7%-át kitevő egészségügyi járulékáért cserébe sokat nem várhat. Ha meg nagyon jól keres, akkor ő az, aki a társadalmi szolidaritás jegyében mások ellátását is fizeti.


Aki nem keres magyar átlagnál lényegesen jobban, az havi 50-100 ezres komolyabb maszek egészségbiztosítást, vagy ha ez nincs, 500 ezer - 1 millió körüli maszek kórházi műtéti költséget nem engedhet meg magának. Viszont életében párszor 50-100 ezres hálapénzt azért szinte minden rendezetten élő ember tud ilyenkor fizetni, és örül annak, hogy ezért cserébe van itthon is komoly sebész. Mi az egészséghez képest az, hogy egy évvel később cserél telefont...

2018. okt. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Ypszilon1980 ***** válasza:

Ezzel nem is vitatkozok, csak aki nem ad, vagy nem annyit ad, az miattad hátrább kerül az előjegyzésben. Másodszor nem a te problémád és nem te feladatod megoldani azt, hogy keveset keres. Harmadszor meg meg még nagyon sokan hozzájárulnak ahhoz, hogy valaki a műtőasztalra kerüljön, ők meg ebből kimaradnak.... szakdolgozó akkor ezek szerint jól meg van fizetve.

Negyedszer meg nem fogadhat el a doki hálapénzt.

2018. okt. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ez mind szépen hangzik, csak amikor betegként a jövőbeli életminőségem lesz a tét (de lehetne mondani nagyobbat is, hogy az életem), akkor az összes társadalomerkölcsi megfontolást félreteszem.


Pl. ha a bokaműtétem csak kicsit is elrontották volna, azzal igenis egy életre szívtam volna. Így meg nagy LCD monitoron zoomolva láttam röntgenen, hogy mennyire tökéletes lett minden illesztés, vagy amikor a lábamból a fémet kivették milliméter törtrészére pontosan ugyan volt a vágás és varrási pont.

2018. okt. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Azért amit a legtöbb itt válaszoló nem mondd el azaz, hogy aki ténylegesen rajtad dolgozik az a sebész. Az ő keze nyoma lesz rajtad és ő az aki eldönti, hogy pl. feladja e a műtétet vagy sem pl. ha már 5 órája szenved és 2 órája lejért a munkaideje, akkor lehet inkább azt mondja, hogy nem vehető ki az a tumor és összevarr + ő az aki melletted áll órákat.


Az altatóorvos is nagyon fontos, de anesztesek órabére alapból sokkal több, mint egy sebészé, pedig mindkettő 12 évig tanul és ugyanolyan nehéz. Tehát ő többet keres, mert legtöbb kórház magánvállalkozóként foglalkoztatja őket.

Onkológusra ugyanez igaz, ahogy a patológusra is.


Minden orvos a csapatban egyenértékű, de a sebésznek nem kötelessége kétszer annyi időt belefeccolni, hogy egy esetleges megoldás és műtét, nagyobb kockázatot vállalva megpróbáljon megműteni. Az altatóorvos viszont biztos nem fog kinyírni és még jobban is keres onkológussal együtt (vagy patológussal együtt), mint egy sebész.


Persze ez csak Magyarország. Sebész USA-ban a legjobban megfizetett szakma aneszt mellett, nem véletlenül.

2019. szept. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!