Mennyi hálapénzt?

Figyelt kérdés

Nem "szokásos hálapénzt" adnék orvosnak. A kórház weboldalán van felsorolva több a kórházhoz kötődő alapítvány, ezekre utalnék pénzt.


Katéteres-ablációs szívműtétem volt szívritmus zavar miatt, a műtét simán ment és sikeres volt. A műtétet végző orvos tudtommal nagyon jó a területén. A két napos kórházi tartózkodás alatt nem tűnt fel semmi negatívum. Az ápolók, asszisztensek, stb is jól dolgoztak.


Szerintem a kórházaknak kellene egy hálapénz kassza, amiből a személyzet fizetését egészítik ki a rendes fizetésük arányában. Aztán aki hálálkodni akar, de nem tetszik neki a "szokásos hálapénz" az borítékot dob bele vagy pénzt utal rá.



2018. ápr. 13. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Adj annyit amennyit tudsz !

5000 forint is számít. Szerintem.

Persze ha rengeteg pénzed van akkor többet.

Egyébként átlag kereset mondjuk 150.000 és ha nincs sok megtakarításOM.

Akkor én 25-30 000-t adnék.



Szerintem nagyon jó ötlet a hálapénz kassza!

2018. ápr. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Szerintem a kórházaknak kellene egy hálapénz kassza"

- Szerintem meg azért kapják a fizetésüket, Te meg azért fizeted a TB-t hogy ne legyen.

Ha szeretnéd támogatni valamelyik alapítványt rajtad áll mennyit utalsz nekik.

2018. ápr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

en egyet tudok orvosnak nem adnek hisz anya a teruleten kisfonok de igy se haladja meg a netto 500-at a fizuja es orvosok nagyresze tobbet keres, akkor ert miert adjak nekik?


am az alapitvanynak adas szerintem akkor lenne elfogadhato ha tudnank h az a penz pontosan hova is megy

2018. ápr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Csak 30 000? Igaz, a kollégám is 30-50-et mondott jellemzőnek. De máshol egy listán 170-et láttam szívműtétre

Itt: [link]


Itt meg egy bonyolultabb, altatós műtétre 250-et.

[link]


170 ezret keresek, és van sok megtakarításom.

2018. ápr. 13. 12:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Annyiért kis túlzással megcsinálják magánklinikán is. Vicc az egész. De még szomorúbb, hogy hajlandóak is lennének kifizetni...
2018. ápr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

NEM hálapénzt fizetek, hanem kórházi alapítványt támogatok. Méghozzá anonim módon, az orvosnak nem fogom elmondani.


Ez ellen mi kifogásod van?

2018. ápr. 13. 12:46
 7/8 anonim ***** válasza:

A linkelt cikkekben hálapénzről van szó és én arre reagáltam.


Egyébként meg a saját pénzeddel nyilván azt csinálsz amit akarsz. Semmi közöm hozzá.

2018. ápr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak azért érdekel a hálapénz, hogy tudjam mennyit adjak az alapítványnak.


Hálapénzt soha nem adtam és nem is fogok, mert inkorrekt, visszataszító és kínos. Ellenben nincs kifogásom a kórház személyzetének, vagy kórházi részlegnek a támogatásával, ha az korrekten történik.


Mivel nincs olyan alapítvány ami a fizetésüket segítené, ezért marad a komplett kórház és hasonlók részére történő utalás.


Még mindig nem tudom mennyi hálapénz a szokásos az én esetemnél, mindenki mást mond, jobb híján lesz egy köztes összeg.

2018. ápr. 13. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!