Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy pszichológus beszélgethet...

Egy pszichológus beszélgethet a foglalkozásokon kívül a páciensével?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki tök sokat beszél a pszichológusával. Engem nem zavar,de ez az ember elmondta neki, hogy ezt csak vele csinálja, mert kivételesen szimpi neki az ismerősöm. És annyira nincs is rosszul. Nem tudom, hogy ez mennyire fair.

2018. szept. 26. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Természetesen beszélhet vele privát is, nem értem, miért ne lehetne????
2018. szept. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát nem túl etikus.. Mondjuk kérdés hogyan. Ha pl. barátok lettek, akkor már nem beszélhetünk a beteg-gyógyító kapcsolatról.

Ha pedig a pszichológus privátban is beszél a beteggel, az több gondot is jelent 1. ingyen dolgozik, 2. a privát beszélgetésekről nem szokás hivatalos jegyzeteket csinálni, ami fontos sok szempontból is.

Ilyen esetben új pszichológust kellene keresnie az ismerősödnek.

2018. szept. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:

Igen, másrészt a hivatalon kívüli beszélgetésre nem vonatkozik a titoktartás, legalábbis azt hiszem.

Mondjuk ahol dogozom, ott van pszichológus és problémákról már beszélgettem vele, sőt kollegáim is, de valójában csak segítséget kérünk ilyenkor tőle, nem is könyveli el, tehát olyan mint egy magánbeszélgetés. Viszont ő soha nem mond el senkinek semmit, tehát minden titokban marad, sőt csak az irodájában beszélget a problémákról.

Az érdekes, hogy az ismerősöddel azért beszélget, mert szimpatikus neki, persze lehetnek akár barátok is, de én úgy tudom, hogy etikailag a kettőt egyszerre nem lehet vagy legalábbis nem igazán jó ez így.

2018. szept. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!