Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha kötődési zavarom van, és...

Ha kötődési zavarom van, és pszichológushoz járok, akkor ő "gyógyíthat" úgy, hogy például állandó üzenet-kapcsolatban van velem?

Figyelt kérdés
Nem tudok rájönni, hogy a pszichológusom miért engedi meg nekem, hogy írjak neki, sőt azt mondta, hogy ez belefér az idejébe, nyugodtan írjak neki, és szinte mindig válaszol, naponta többször is, sőt, többször volt olyan, ha írt valamit, és nem írtam neki, akkor még egyszer rám írt egy kérdést például vagy felvetette, hogy valami bántót írt...

2018. szept. 8. 22:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Váltsál pszichomókust mert ennek az embernek nem tiszták a szándékai feléd.És lelki terror alatt tart. Látszik az írásodból.
2018. szept. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Erős az előttem szóló kifejezése, de valóban tanácsos váltani.
2018. szept. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
valts, ez nem normalis. te lany vagy es o ferfi?
2018. szept. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
:D ne ijesztegessétek már:) ..ne gondolj bele miért tette, csak menj tovább
2018. szept. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyébként jobban átgondolva, az is lehet, h minden paciensenek felajanlja a "folyamatos jelenletet". Nekem napi tucat kérdésem lenne olyan felé, aki tanulta a viselkedés mozgatórugóit. Szóval esetleg küldd el az elérhetőségeit privátban.
2018. szept. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem, nem teheti meg. Sőt. Kötődési típustól függően erősen kontraidikált lehet. Valószínűleg azért teszi, mert a pszichológusnak is van önismereti érintettsége a témában. (Hogy csúnyább és egyértelműbb legyek: szintén kötődési zavaros.)


A pszichológusi szakmai etika nagyon erősen fellép az ilyen határátlépéssel szemben. A helyedben ellenőrizném, hogy a pszichológusnak valódi diplomája van-e, elvégezte-e a klinikai szakpszichológiát, és folytathat-e terápiát egyedül. Még ha mindezen képzettségei meg is vannak, akkor is, amit tesz, az nem fér bele a szakmai munkavégzésbe.


(Diplomás pszichológus vagyok. Nem klinikai, de amit írtál, akkor szakmai baki, hogy egy másodéves Ba-s hallgató, ha gyakorlaton tenne ilyet, valószínűleg hatalmas botrány lenne belőle. Akár fegyelmi eljárás és elbocsátás is.)

2018. szept. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az utolsót kifejezetten. Én is furcsállom, de azt gondoltam, hogy biztos ennek terápiás célja van.


Amúgy igen, ő férfi, én pedig nő vagyok...

2018. szept. 10. 01:01
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

#6:


Jesszusom...még jó, hogy nem Magyarországon tanultam/élek/dolgozom.


Magyarországon ez a bevett szokás? Egy pszichológus nem törődhet a páciensével ingyen, "munkaidőn" kívül? Az "etikai" bizottságnak tán nem tetszik, hogy valaki pénztől függetlenül is végezné a munkáját?


Én jópár éve vagyok a szakmában, igaz én Dél-Koreában. Ilyen nálunk viszont még csak ötlet szintjén sem merülhet fel. Megbüntetni egy pszichológust, mert törődik a pácienssel...


Nálunk teljesen alap dolog, hogy a pszichológus (nálunk nincs külön "terapeuta"...a pszichológus van eléggé kiképezve) 0-24 munkaidejű. Ha a páciens éjjel 2-kor felhív, akármilyen indokkal, akkor itt vagyok, megteheti!

Sőt! Férfi pszichológus létemre, aludt már a lakásomon hölgy páciensem! Mert a kezelése (PTSD) szempontjából fontos volt, hogy először olyan férfi legyen a közelében éjszaka, akiben megbízik!


Egyre jobban sajnálom azt az országot. Eljutni oda, hogy a munkaidőn kívüli, ingyenes törődés az már etikai vétség legyen...

2018. szept. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És az az igazság, hogy ebben is van valami...Hogy valójában ha tényleg a segítő szándék vezérli, és szereti a munkáját, miert ne segithetne nekem más keretek között is?
2018. szept. 10. 09:02
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. A pszichológusod akkor tud igazán hatékonyan segíteni neked ha betartja a kereteket és nem keveri össze a segítő kapcsolatot a magánéletivel. Ennek fontosságáról ő is tanult az egyetemen. Igazán érdekes kérdés, hogy miért nem tartja be a szakma szabályait. Neked nyilván jól esik egy kis extra törődés, ezért téged nem lehet hibáztatni, de ő nagyon jól tudja, hogy tilosban jár vagy annak közelében. Esetleg olvass utána történeteknek ahol az áldozatok leírják, hogyan élt vissza a helyzettel a terapeutájuk és hogyan érezték magukat az eset után. Ha rosszul sül el a dolog, amire jó esély van, komoly érzelmi sérüléseket szenvedhetsz el és az emberekbe vetett bizalmad megrendülhet. A másik válaszolónak pedig ne higgy. Sehol a világon nem elfogadható, hogy valaki a terapeutájánál aludjon. Sok szerencsét, légy okos és óvatos.
2018. szept. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!