Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Egyéb kérdések

A kérdés

Szorongás ellen mit lehet tenni?

18/F vagyok. Ahogy olvasgattam a neten, rájöttem, hogy szociális fóbiám van. Szorongó típus vagyok, emberek közt szorongok, főleg buszon - izomfeszülés, gombóc a torkomban, stb... Ez kb. Egy éve jelentkezett nálam és amióta megkezdődött a tanév egyre erősebbé vált. Minden reggel gyomorideggel megyek iskolába egy kis hányinger kíséretével. Azt várom, hogy mikor lesz vége a napnak, és hogy végre hazajöhessek.- csak ez jár a fejemben egész nap. Nem szeretek emberek közt lenni.

Nem tudom mivel lehetne ezt a szorongást kezelni. Talán pszichológus? Még sose voltam és félek is tőle. Nehezen kommunikálok idegenekkel. Egy értelmes mondatot se tudok kinyögni ha idegenekkel "beszélek"...

Gyakran fogyasztok alkoholt is, sört/energiaitalt veszek, hogy enyhítsem a szorongást. Még ami segíteni szokott rajtam az a death metál műfajú zene (Cannibal Corpse :D ).- ezek csak enyhítik a szorongásom, de végleges megoldast nem nyújtanak.

Aztán azt veszem észre, hogy napról napra sz@rabb a kedvem, a barátaimtól eltávolodom.

Lehet nyugtatózni kéne magam?

Bocs, ha hosszú és zavaros lett...

2018. szept. 19. 23:11  Privát üzenet  

A válaszok
Dupla annyi idős vagyok mint te,úgy írok :) Nekem is van ilyen a buszon,de nekem az utazástól.Én se bírom az embereket,viszont nem lehet kikerülni őket,mert mindenhol ott vannak,mindenhol mászkálnak :) Valamiért ez kialakult nálad,ráérő idődben gondolkozz el tüzetesen mióta van ez,mi történt akkor,mi vezetett idáig,mi volt az első pont amikor ezt észlelted,nagy valószínűséggel önbizalomhiány lesz a gond.Az meg abból fakad,hogy nem láttál normális mintát a családodban,sem anyai sem apai részen.Nekem van önbizalmam,mert anyámnál ezt láttam,én mindenkinek bedumálok,vagy akármi,mert nem érdekel a többi ember véleménye,nem érdekel mit gondolnak rólam.Van milliárd ember a Földön,kit érdekel ki mit gondol abban a suttyó faluban vagy városban ahol laksz,miközben egyesek a sivatagban élnek és homokviharokkal küzdenek,vagy víz mellet élnek és jön a Cunami,millió ember millió gonddal.Gyógyszerellenes vagyok,főleg nyugtatók terén,de menj el a háziorvosodhoz,pár mondatban mondd el ezt,és kérj tőle 0,25-ös frontint,fel fogja írni.Kb. 600 Ft a kiváltása,ez a legenyhébb,próbáld ki mielőtt elindulsz a suliba.Ha semmit nem érzel tőle,mehet a 0,5-es,azt már tuti érzed picit,nyugodtabb leszel.Mellette legyen egy jó barátod,akinek ezt elmondod,és ha akarsz ha nem,mentek szépen ide-oda,akiben megbízol persze.Ne szedd huzamosabb ideig a gyógyszert meg hozzászoksz,nem fogod tudni letenni,az legyen a lényeg hogy lásd azt,hogy semmi képzelt veszély nem fenyeget emberek között,ugyanolyanok mint te,hiába nagy az arcuk meg ilyenek meg olyanok,meg karattyolnak szüntelen,be nem áll a szájuk,te ugyanolyan emberi lény vagy mint ők,semmivel nem különbek.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2018. szept. 20. 00:41 Privát üzenet

Dehogy kéne nyugtatózni magadat! Gyógyszert csak akkor szedj, ha orvos írja fel!

Keresd meg az iskolapszichológust, egy csomó ilyen esete van.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2018. szept. 20. 14:46 Privát üzenet
Szia! Velem is előfordulnak hasonló dolgok. Az szokott segíteni, ha pozitívan állok az élethez. Olyan emberekkel barátkozom, töltöm az időm akikkel jól érzem magam.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2018. szept. 21. 17:31 Privát üzenet
Sikerült időpontot egyeztetni az iskolapszichológussal?

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2018. szept. 21. 21:25 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Attól félek, hogy nem lesznek barátaim. Mit tehetnék ez ellen?
Mit tegyek folytonos rosszullét ellen? - Depresszió, szorongás
Délelőtti rossz kedv ellen ötletek?
Mit tegyek a szorongásom ellen?
Iskolai szorongás ellen valami ötletet tudtok mondani?
Mit tehetnék az ellen, hogy ne menjen ennyire nehezen az ismerkedés?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!