Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szorongás ellen mit lehet tenni?

Szorongás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

18/F vagyok. Ahogy olvasgattam a neten, rájöttem, hogy szociális fóbiám van. Szorongó típus vagyok, emberek közt szorongok, főleg buszon - izomfeszülés, gombóc a torkomban, stb... Ez kb. Egy éve jelentkezett nálam és amióta megkezdődött a tanév egyre erősebbé vált. Minden reggel gyomorideggel megyek iskolába egy kis hányinger kíséretével. Azt várom, hogy mikor lesz vége a napnak, és hogy végre hazajöhessek.- csak ez jár a fejemben egész nap. Nem szeretek emberek közt lenni.

Nem tudom mivel lehetne ezt a szorongást kezelni. Talán pszichológus? Még sose voltam és félek is tőle. Nehezen kommunikálok idegenekkel. Egy értelmes mondatot se tudok kinyögni ha idegenekkel "beszélek"...

Gyakran fogyasztok alkoholt is, sört/energiaitalt veszek, hogy enyhítsem a szorongást. Még ami segíteni szokott rajtam az a death metál műfajú zene (Cannibal Corpse :D ).- ezek csak enyhítik a szorongásom, de végleges megoldast nem nyújtanak.

Aztán azt veszem észre, hogy napról napra sz@rabb a kedvem, a barátaimtól eltávolodom.

Lehet nyugtatózni kéne magam?

Bocs, ha hosszú és zavaros lett...



2018. szept. 19. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Dupla annyi idős vagyok mint te,úgy írok :) Nekem is van ilyen a buszon,de nekem az utazástól.Én se bírom az embereket,viszont nem lehet kikerülni őket,mert mindenhol ott vannak,mindenhol mászkálnak :) Valamiért ez kialakult nálad,ráérő idődben gondolkozz el tüzetesen mióta van ez,mi történt akkor,mi vezetett idáig,mi volt az első pont amikor ezt észlelted,nagy valószínűséggel önbizalomhiány lesz a gond.Az meg abból fakad,hogy nem láttál normális mintát a családodban,sem anyai sem apai részen.Nekem van önbizalmam,mert anyámnál ezt láttam,én mindenkinek bedumálok,vagy akármi,mert nem érdekel a többi ember véleménye,nem érdekel mit gondolnak rólam.Van milliárd ember a Földön,kit érdekel ki mit gondol abban a suttyó faluban vagy városban ahol laksz,miközben egyesek a sivatagban élnek és homokviharokkal küzdenek,vagy víz mellet élnek és jön a Cunami,millió ember millió gonddal.Gyógyszerellenes vagyok,főleg nyugtatók terén,de menj el a háziorvosodhoz,pár mondatban mondd el ezt,és kérj tőle 0,25-ös frontint,fel fogja írni.Kb. 600 Ft a kiváltása,ez a legenyhébb,próbáld ki mielőtt elindulsz a suliba.Ha semmit nem érzel tőle,mehet a 0,5-es,azt már tuti érzed picit,nyugodtabb leszel.Mellette legyen egy jó barátod,akinek ezt elmondod,és ha akarsz ha nem,mentek szépen ide-oda,akiben megbízol persze.Ne szedd huzamosabb ideig a gyógyszert meg hozzászoksz,nem fogod tudni letenni,az legyen a lényeg hogy lásd azt,hogy semmi képzelt veszély nem fenyeget emberek között,ugyanolyanok mint te,hiába nagy az arcuk meg ilyenek meg olyanok,meg karattyolnak szüntelen,be nem áll a szájuk,te ugyanolyan emberi lény vagy mint ők,semmivel nem különbek.
2018. szept. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dehogy kéne nyugtatózni magadat! Gyógyszert csak akkor szedj, ha orvos írja fel!

Keresd meg az iskolapszichológust, egy csomó ilyen esete van.

2018. szept. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Velem is előfordulnak hasonló dolgok. Az szokott segíteni, ha pozitívan állok az élethez. Olyan emberekkel barátkozom, töltöm az időm akikkel jól érzem magam.
2018. szept. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sikerült időpontot egyeztetni az iskolapszichológussal?
2018. szept. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!