Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem kérdez a pszichológus?

Miért nem kérdez a pszichológus?

Figyelt kérdés

Elmentem pszichológushoz, ez volt a második alkalom. Alig kérdez valamit, arra válaszolok egy mondattal, aztán csöndbe van. Én meg nem szeretek sokat beszélni, a lényegre válaszolok, nem rizsázok. De így tök unalmas, honnan tudjam mit mondjak, ha nem kérdez? Arra gondoltam, átmegyek valaki máshoz. Miért csinálja ezt? Unja már a sok beteget és nem akar foglalkozni velem??


L/22



2018. okt. 11. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az a módszere, hogy megvárja, amíg kényelmetlenül kezded érezni magadat, és megtöröd a csendet. És talán valami spontán jön.


De ha ennyire zavar, miért nem kéred meg, hogy tegyen fel egy-két kérdést, mert így nem tudsz magadtól beszélni?

2018. okt. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
mindegyik pszichologus ezt csinalja. en mar voltam parnal es neked kell elmondanod a problemad, o max belekerdez a dolgokba. a tobbi is ezt fogja csinalni, az elejen en is emiatt ugy gondoltam, h nem foglalkozik velem a pszichologus. eleve vannak pszichologusok es pszichoterapeutak. a pszichologushoz csak ilyen tanacsszerusegekert jarsz, a terapeutak tudnak olyanban segiteni mint szemelyisegzavar vagy szorongas.
2018. okt. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem kérdezgetésre szolgál, hanem meghallgatásra. Nem természettudományos precizitású tömör választ vár, hanem azt, hogy milyen gondolataid vannak, hogyan vélekedsz, milyen érzéseid vannak stb. Neked kellene bővebben "locsogni".
2018. okt. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ennyi erővel a falnak is beszélhetnék otthon, az is "meghallgat". Azért mentem oda, hogy segítsen. Ezzel nem segít. De kérdem én, ehhez akkor minek a diploma?? Hallgatni én is tudok, közben meg azon jár az eszem, mit főzzek vacsorára a családnak...
2018. okt. 11. 20:51
 5/8 anonim válasza:
mivel kerested fel?
2018. okt. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem mondod el részletesen a problémád, az érzéseid, akkor ennek sok értelme nincs. Szintén járok pszichológushoz, de igyekszem a kérdésekre, felvetett témákra alapost választ adni, hogy mit érzek/gondolok a dologról, hogy éltem meg, ezek alapján ő tudja tovább vinni a beszélgetést. Ezt nem úgy kell érteni, hogy egy kérdésről locsogok 10 percet ő meg fantáziál az aznapi vacsoráról, hanem csak bővebben válaszolok, nyitva hagyva a lehetőséget, hogy visszakérdezzen, reagáljon arra, amire úgy gondolja, hogy kell.


Na most ami fontos, hogy én alapvetően azért járok oda, mert segítségre van szükségem, ergó nem várom, hogy majd ő barkóbázzon mert kérdezz-feleleket játszunk 50 percen át, hanem segítem a munkáját, hogy haladjunk.

A másik meg, jó szakembert kell találni, akit ajánlanak olyanok, akiknek a tiédhez hasonló problémája volt.

2018. okt. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egy nagyon gáz dologgal, másnak soha életemben nem is meséltem róla, olyan ciki.
2018. okt. 11. 21:53
 8/8 anonim válasza:
ne aggodj, nekem is van ami nagyon gaz. egyszeru teknikat mondok neked erre. rogton az elejen megmondod a pszichologusnak, h te ezt kinosnak erzed es ez neked nagyon ciki, igy elveszed az elet annak, h kinosan erezd magad, hiszen kimondtad. nekem ez segitett, raadasul a pszichologus megnyugtatott, h neki elmondhatok barmit. el is mondtam, nem is lett semmi. persze azert pszichologus valogatja, volt akinek ki se mertem nyogni, volt akin meg lattam, h lelkiismeretes es kedves, neki elmondtam.
2018. okt. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!