Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Begyulladt fülpiercinget,...

Begyulladt fülpiercinget, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Már lassan 4 hónapja, hogy lett két fülpiercingem (helix piercing) közvetlenül egymás alatt, a bal fülemen. A gyógyulás nehezebbik részében, azt gondolom gyönyörűen gyógyult csak az első két nap volt piros, néha utána is ha rajta aludtam vagy beleakadt a hajamba. Ezeket igyekeztem elkerülni, közel másfél hónapig aludni se aludtam rajta. Egyrészt fájt még akkor nagyon ez a része, és kímélni akartam. Szépen gyógyult, én két-három naponta lekezeltem, azaz lefújtam fertőtlenítővel, aztán szépen lassan azt is abbahagytam, hisz szépen gyógyult és már nem volt vele gond. Nem terveztem kivenni és nem is piszkáltam, hisz még tudom, hogy "friss" ahhoz. Egy hónappal ezelőtt, elkezdett vérezni néha, majd átment ez az egész egy gyulladásba, ami mellé társul, hogy be is dagadt. Az alsó piercinget jobban megviseli az idő, mert az jobban gyulladt, a felsőt tudom mozgatni fájdalom nélkül, de még messze nem kivehető, hisz az is néha vérzik és űrit némi nedvet. Az alsó viszont bedagadt, csúnya és gyulladt. Kezelem, de sajnos sokat piszkálom őket, azaz mindig leszedem a felszínén képződött sebet, és ezzel újra és újra bevérzik, begennyesedik. Ha végleg békén hagyom és kezelem tovább, javulhat még a helyzet? Mivel kezeljem esetleg, miket tanácsoltok? Előre is köszi a válaszokat! :)

2018. márc. 26. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:

1 piercerhez vagy bőrgyógyászhoz menni

2 hidrogén-peroxid, ha jobb, akkor octenisept

3 titánra kéne cserélni vagy hagyni benőni

2018. márc. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbálj ki más fertőtlenítőt (pl betadine) akár naponta többször. Semmiképp ne piszkáld, legfeljebb tisztításkor egy kis vattával töröld át. A sok nyúzástól egy teljesen gyógyult piercing is begyulladhat.
2018. márc. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a helix anno teljesen 5 hónap alatt gyógyult meg annyira, hogy abszolút nem fájt ha hozzáértem vagy piszkáltam. Lehet ez már neked nem segít, de eleinte én első két hétben napi 4x fújtak octeniseptel, meg kentem rá valmi gyulladáscsökkentőt, annak elfelejtettem a nevét. Próbáld kicsit forgatni, nehogy belenőjön, és magát az ékszert is töröld át fertőtlenítővel. Szerintem érdemes a kamillás borogatást is kipróbálni, ha nem jön be először menj vissza a piercerhez, ha ő nem tud segíteni bőrgyógyász. De ha nem bírod ki hogy nem piszkálod akkor egyszerűbb lenne az alsót kivenni, azaz utána nem is lesz begyulladva, a másik meg megmarad.
2018. márc. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Tetrán kenőcs kb, 3-4 nap alatt levitte a gyulladást, és két héttel később már se híre, se hamva nem volt a gyulladásnak.
2018. ápr. 29. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!