Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha én nulla rh negatív vagyok...

Ha én nulla rh negatív vagyok akkor adhatok ugye mindenkinek a-nak b-nek ab-nek de rh plusznak is vagy cska negatívnak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 27. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok.
2010. jún. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönjük szépen emese.Oké örülök hogy van vki akinek olyan van mint nekem de én egy értelmes kérdést tettem fel
2010. jún. 27. 23:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem. Már rég nincs olyan, hogy általános donor meg általános recipiens, sokkal több vércsoportot vizsgálnak átömlesztés előtt, mint amiről az iskolában tanulunk, és csak csoportazonos vért adnak.

Amit te mondasz, a régebbi időkben volt, amikor még nem volt elegendő vértartalék mindenféle csoportokból.

Egyébként igen, elvileg az Rhneg adhat Rhpoz-nak. Ha kell. Magyarországon már kiment a divatból.

2010. jún. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
oh ez nagyon kiegészítő választ volt.Szóval nem csak a ,b ,ab meg 0-s vércsoport van ?
2010. jún. 27. 23:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, ezeken belül is vannak valamilyen alcsoportok.
2010. jún. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor még lehettem véradó, akkor minden 0-ás vércsoportúnak nagyon örültek, mert általánosan használták. Ma már ez nem így van.
2010. jún. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
tudsz vmit linkelni az al vércsoportokról?
2010. jún. 28. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!