Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen orvosi vizsgálatok...

Milyen orvosi vizsgálatok vannak amikor valaki középsikolába megy? És mindenkinek aki középsuliba megy annak miután felvették még iskola kezdés előtt, május és nyár folyamán el kell mennie orvosi vizsgálatra? Lennt a többi

Figyelt kérdés

Szóval ez nem alkalmassági vizsgálat,hanem felvételi után,amikor megkapjuk hogy hova vettek fel,akkor utána kell elmenni orvosi vizsgálatra,a többiektől hallottam.Én meglepődtem amikor mondták hogy vannak orvosi vizsgálatok,meg anyu is mert a tesómnál nem voltak.


Szóval ott mit nézek,milyen vizsgálatok vannak?

Meg mindenhol vannak felvétel után orvosi vizsgálatok?,mert a bátyám,igaz 8 évvel idősebb de ő simán ment középsuliba és nem volt semmilyen vizsgálat sem.Csak már miután elsős lett.

Szóval mindenhol felvételi után vannak vizsgálatok és mik azok és mióta vannak ezek?


2011. ápr. 17. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez szerintem sulifüggő. Annó, amikor felvettek a Vegyipariba, nekem is volt laborvizsgálat, látás- színérzékelés vizsgálat, vérnyomásmérés, ilyesmik. Volt ott egy srác, akit azért nem vettek fel, mert színtévesztő volt.
2011. ápr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
akkor semmi extra vizsgálat nem igazán lesz,vegyésznek nem megyek.Az egyik sulim szakma nélküli középsuli,a másik közgáz különböző szakai.
2011. ápr. 17. 19:22
 3/12 anonim ***** válasza:

Én kereskedelmi és vendéglátóipariba járok, tavaly ezek voltak nálunk:

-súlymérés

-magasságmérés

-vérnyomásmérés

-látásvizsgálat

-gericvizsgálat ( hogy van-e gerincferdülésed esetleg, de ez csak annyi, hogy végigtapogatják a hátad )

-hallásvizsgálat


plusz kikérdeznek, hogy milyen betegség gyakori a családban, szedsz-e gyógyszert, van-e valami betegséged...

ha szemüveges vagy, vidd magaddal a szemüveged, illetve ha valami betegséged van, akkor a kórházi papírjaid.


ezek csak általános vizsgálatok :)

remélem tudtam segíteni!

2011. ápr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi,akkor semmi here tapi meg ilyenek,vagy mell tapi a csajoknál,mert akkor megmondom nekik is,hgoy lazzítsanak.Csak rutin vizsgálatok lesznek akkor úgye?Ja a csajok miatt a vizsgálat itt egyesével megy úgye?.
2011. ápr. 18. 19:40
 5/12 A kérdező kommentje:
De tudtál segíteni,köszönöm.És mivel már középsulis vagy,fiúknál középsuliba van here meg ilyen vizsgálatok,meg a csajoknál a már említett?
2011. ápr. 18. 19:41
 6/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Nálunk ilyesmi nem volt. Ebben az évben is volt orvosi, de most is csak azok, amik annó a beíratkozásnál.

Szerintem ilyentől nem kell tartanod, nem jellemző, hogy tapi lenne :)

Nálunk úgy volt, hogy kettesével hívták be az embereket, persze lányt lánnyal , fiút fiúval, de lehetett kérni, hogy esetleg egyedül menj be ( mert mondjuk szégyenlős vagy, vagy ilyesmi ) én is mindig mondtam, hogy szerintem az én súlyom/magasságom/betegségeim rajtam kívül senki másra nem tartoznak, tehát szeretnék egyedül bemenni. Ezt meg kell érteniük, hisz ebben nekem van igazam.

Tehát igazából tényleg nagyon nem jellemző, hogy az alap rutinvizsgálatokon kívül akármi más is lenne.

:)

2011. ápr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ó,köszi,a lányoknak is megmondom,meg az egyesével való vizsgálat lehetőségét is.Én meg remélem here tapival nem fogok találkozni.Az a gáz,hogy több helyen olvastam hogy valahol már középiskolába is bevezették ezt,bár most olvastam nem kötelező.
2011. ápr. 21. 20:05
 8/12 anonim ***** válasza:
szerintem nincsen tapi
2011. ápr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az jó,mert nem veszem elő az biztos.De felvételi utáni vizsgálatnak utána néztem is csak látás,hallás,vérnyomás,meg mellkas halgatás lesz,meg gerincet néz és a saját orvosomtól is jó a papír,ez már jó.De remélem majd suliba sem akarnak tök tapit,mert nem is álmondjanak.
2011. ápr. 29. 20:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne izguljál, senki sem kíváncsi a herédre. Milyen suliba jártál eddig hogy felmerült bennetek ez a baromság? Gondolom, valami kiegészítő iskola lehetett, gyengébbeknek. Áruld már el, miért annyira titkos a heréd, hogy még a dokinak se mutatnád meg. Talán koszos, vagy büdös? Gondolod, az énektanár kíváncsi lenne rá?
2011. ápr. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!