Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megéri az orvosi egyetem? Az...

Megéri az orvosi egyetem? Az orvosi hivatás? Nem bánta meg aki elvégezte?

Figyelt kérdés
2019. jan. 4. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Megéri.
2019. jan. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Milyen szempont alapján akarod, hogy megérje?
2019. jan. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Erkölcsileg nagyon megéri, mert jó érzés a tudat, hogy valaki a te közreműködéseddel gyógyult meg vagy akár csak enyhültek a panaszai, fájdalmai. Ha az anyagi részére gondolsz, az már neccesebb, de azt is ki lehet fogni. Később, ha mázlid van, akkor elmehetsz egy magán klinikára vagy lehet saját prakszisod. Ez is olyan, mint a többi karrier, bár sokszor nagyon számít, hogy milyen szakvizsgáid vannak. De egy tanácsot adhatok, ha pusztán a pénz miatt akarsz orvos lenni, akkor ne tedd, mert ehhez a szakmához jóval több kell, mint a jó fizu igénye. Remélem nem vettem el a kedved, sok sikert. :)
2019. jan. 5. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nem eri meg. Kitanulod a beled, jo esetben atmesz, kozben idegroncs vagy, tested-lelked tonkremegy.

Harmadeves vagyok, meg ugyan nem vegeztem, de jelenleg nagyon rossz es fel kene gyujtani az egyetemet:))))

2019. jan. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó nem sír, hanem befogja a száját és bőszen tanulja a patoszt meg a kórtant!


Viccet félre téve nem éri meg. Ha nem sebész leszel akkor kb. nulla társadalmi megbecsültségre számíthatsz, továbbá átlagos fizetésre. Cserébe tanulhatsz rohadt sokat, stresszelhetsz rohadt sokat, és dolgozhatsz rohadt sokat.

2019. jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Igazából csak a saját lelkiismereted, önbecsülésed szempontjából éri meg. Itt a lényeg az elhivatottság, mint pl. a tanároknál. Lehet több szempontot is nézni. Ügyelsz látástól vakulásig, gürcölsz, széttanulod az agyadat és eközben egy ügyvéd, közjegyző, közgazdász -kis túlzással- egy aláírással többet keres, mint te 1 hónapban, bár őket se nagyon csípik az emberek, sőt tartanak tőlük. Szerintem először el kell döntened magadban, hogy miért is akarsz orvos lenni.
2019. jan. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az igaz, hogy pénzügyileg elég kamatozó, de, ha tényleg az embereken szeretnél segíteni én támogatlak! Viszont érdekelne, hogy melyik szakra jelentkeznél. Én pszihológiára jártam, nagyon kemény volt de engem az hajtott, hogy segíteni szeretnék az embereken! :) Szóval én nem bántam meg, hogy elvégeztem. Az viszont biztos, hogy rengeteget kellesz tanulnod és nem egyszerű bekerülni! De én minden esetre is sok sikert kívánok hozzá! ;)
2019. jan. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az, hogy kinek mi éri meg, csak egyéni preferencia alapja.

Sok orvosis ismerősöm van, akiknek nem érte meg, és sok olyan ismerősöm van, akik 6-7 év egyetemen eltöltött idő után is szerelemmel tudnak tekinteni a szakmára.

Adott esetben az elhivatottságon is múlik, hiszen ha nem vagy eléggl elkötelezett, akkor nyilván nem éri meg, hogy mennyit kell tanulni és stresszelni.

Hozzáteszem, hogy a stresszfaktor minden egyetemistának hasonló, főleg ha első élmény. Én pénzügy számvitelt végeztem, most pedig orvosira járok, és állíthatom, hogy nekem az első diplomám sokkal stresszesebb volt, mivel kevesebb tapasztalattal rendelkeztem.

Szar lesz, fos lesz, de minden pénzt megér, ha azt csinálhatod, amit igazán szeretsz. Ennyi.

:)

2019. jan. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!