Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gerincferdülés, szűkület...

Gerincferdülés, szűkület jelentésük?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy pontosan mit jelent az hogy mind a háti mind az L-es gerinc mozgása beszűkült?

LV SI átmenet érzékeny

Gerincen kp. és alsó harmadban kp. fokú jobbra konves scoliosis

Th-L átmenetben jelzett balra konvex scoliosis

Dittmar felvételeken lysis

Ezek érdekelnének, hogy vajon egyes dolgok mit jelenthetnek illetve a gerincferdülésem mennyire rossz. Az Les beszűkülés érdekelne a legjobban.

AZÉRT KÉRDEZEM MINDEZEKET, MERT AZ ORVOSOM HANYAG VOLT ÉS SEMMIT SEM VOLT KÉPES NORMÁLISAN ELMAGYARÁZNI, csak annyit mondott hogy gyógytestnevelés szükséges...Ezzel a válasszal NEM vagyok megelégedve és kiváncsi lennék, remélem valaki ért az ilyenekhez és tud segiteni.

Nagyon szépen köszönöm ! :)



2019. jan. 29. 21:27
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

Kezdjük azzal, hogy nem Les gerinc szerintem, hanem L-S gerinc, ami annyit jelent, hogy az alsó ágyéki csigolya (L V.) és a keresztcsont (Sacrum) közötti átmenet (ez a derekad kb. magassága). Vagy hülyén írták és nem egyértelmű, mert az L-es gerinc jelentheti azt is, hogy lumbalis gerinc, csak így egybe írták, ez kicsit logikátlan így leírva, ezt tisztázni kellene.

A mozgásbeszűkülés annyit jelent, hogy merev és mozgásra nincs meg az anatómiai mozgástér, mert azért valamennyire mozognak a csigolyatestek normál esetben a porcokon, rugalmasak, ezt másképp nem tudom elmagyarázni.

Scoliosis S alakú görbületet jelent, így a jobbra konvex azt jelenti, hogy az egyeneshez képest azon a részen jobb oldalra görbül.

Dittmar felvétel egy speciális felvétel, amit akkor szoktak megcsinálni és azon az látszik, hogy az utolsó ágyéki csigolya (L V.) a keresztcsonttal nincs síkban, nincs meg az anatómiai viszony és előrébb helyezkedik el. Ezeken a felvételeken látszik és ez itt igazolódott is, hogy amik helyén tartják ezt a csigolyát, azok az ívek feloldódtak, nincsenek és emiatt.

Th-L átmenet azt jelenti, hogy a háti gerinc és az ágyéki gerinc közötti átmenetnél, ezt úgy képzeld el, hogy kitapogatod a szegycsontod alsó részét és pár ujjal azalatti részen, az a magasság kb.

2019. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

A "Gerincen kp. és alsó harmadban kp. fokú jobbra konves scoliosis" sem igazán értelmezhető, mert melyik részen? Ezt pontosabban kell leírni, így ez a mondat nem ér semmit.

Vagy csak te írtad le így ilyen kimásolt mondatokkal.

2019. jan. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Így sem tiszta nagyon, a feloldodás stb ezeket sem nagyon értem, de a legfőbb kérdésem most az lenne hogy ez a “feloldodás” ez is helyre tud jönni?

Ami az ambuláns lapon volt azt írtam le szó szerint. Se tobbet, se kevesebbet

2019. jan. 30. 21:46
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
A feloldódás (lysis) nem jön helyre, maximum műtéttel lehet megoldani.
2019. jan. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!