Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gerincferdülésem van, és...

Gerincferdülésem van, és lúdtalpam. Kihez kell menjek, hogy ezeket kezeljem?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, ezek nem visszafordítható dolgok.

20 éves vagyok jelenleg, általános iskolás korom óta van lúdtalpam. 2-3 éve felhívta a kozmetikusom a figyelmemet arra, hogy gerincferdülésem van, és valamit kellene csinálnom vele.

Nos, őszintén szólva néztem gyógytornás oldalakat, de mindenhol arra mennek rá, hogy fáj-e valamim. Nekem (szerencsére) még nem fáj semmim, de amikor belenézek a tükörbe látom, hogy a bal vállam lejjebb van egy picit. Nem sokkal, de én szabad szemmel látom. Talán a legnagyobb nehézség ami miatt eddig ért az az, hogy általában elcsúszik a pólóm, és nagyon hülyén tud kinézni.


Ülőmunkát végzek, ezért gondolom, hogy ezt fontos lenne kezelnem, illetve figyelnem rá. Sajnos a szüleim erre nem figyeltek kiskoromban, nekem meg fogalmam sem volt, hogy mit kellene kezdenem ezekkel a dolgokkal.


Szeretném ezeket a problémákat helyrehozni, most, hogy már van rá magamtól is lehetőségem. Ha helyrehozni nem is lehet, legalább megállítani, vagy minimalizálni szeretném a rosszabbodását.


2019. márc. 4. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:
A lúdtalppal ortopéd szakorvoshoz, mindenképpen. Nekem 34 évesen kezdett el nagyon fájni a kezeletlen lúdtalp miatt a lábam és időbe telt helyrehozni. Figyelnem kellett volna rá fiatalabb koromban.
2019. márc. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ortopédus foglalkozik ezekkel a panaszokkal, de első körben háziorvoshoz kell menned, mert az ortopédia beutalóköteles.
2019. márc. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%
Ortopédia nem beutalóköteles, de nem árt először háziorvoshoz is menni.
2019. márc. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!