Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért utálják az orvosok, ha...

Miért utálják az orvosok, ha elmégy magadtól diagnosztikai vizsgálatokra magánrendelőbe?

Figyelt kérdés

2019. márc. 29. 00:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Múltkor pl. voltam egy ilyenen, hogy "Tumormarker vizsgálat férfiaknak". Én abban hiszek, hogy a megelőzés sokkal jobb ötlet, mint az utólagos kezelés. Sajnos az állami egészségügy ezt nem garantálja, így megyek magánba. Szóval elmentem egy ilyenre, és vittem a leletet a háziorvosnak, de meg se volt hajlandó nézni, azzal, hogy "Ki mondta magának, hogy kellenek ezek a vizsgálatok???"
2019. márc. 29. 00:55
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem értette meg, hogy semmi panaszom vagy gyanúm nincs, csak elővigyázatosságból mentem.
2019. márc. 29. 00:56
 3/10 anonim ***** válasza:
11%

Gondolom azért kapta fel a vizet, mert ha magándokikhoz jársz, akkor nem veszed igénybe az ő munkáját. Vagyis nem adsz a szájába annyi morzsát amennyit ő elvárna.

Hagyd rá, gondolom csak egy megélhetési orvosról van szó. Ha teheted, akkor meg rakasd magad máshova. (Ismerek valakit aki összeveszett az új házidokijával, ezért elment beszélni a régi háziorvossal, hogy had járjon hozzá. Azóta is hozzá jár és nincs probléma, attól függetlenül, hogy cím szerint nem oda kéne járnia.)

2019. márc. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

Azért haragudhat,mert nem az ő magánrendelőjébe mentél.

Nem adod át a leletet amit a magánrendelőben készítettek,mondván az állami e.ü.-nek nincs köze hozzá,emiatt is haragudhat a doki.

Nem adtál neki előre hálapénzt,hogy ő küldhessen a megfelelő helyre.

Miattad nem kapta meg a koponyapénzt,amit az Egészségbiztosítás azért osztogat,hogy te ne gyógyúlhass meg!

2019. márc. 29. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ti nem vagytok normálisak, így kell félrevezetni és az orvosok ellen uszítani a kérdezőt, gratulálok.

Tudod, a tumormarker nem úgy működik, hogy ha van tumor, akkor tuti biztosra jelzi. Gyakran meg se emelkedik a szintje, vagy annyira kiugrik, hogy az ember valami hatalmas daganatra gondol, holott még valami kis fél milis gócról van szó, amit magától legyűr a szervezet. A tumormarkerek NEM alkalmasak szűrésre, inkább a terápia monitorozására használatosak. Nem specifikusak, a PSA szint prostata gyulladásban vagy prosztata vizsgálat után is megemelkedik, nem kell hozzá feltétlenül prostata carcinoma. Szóval nem tud vele mit kezdeni a háziorvos, azt se tudhatja, hogy megbízható-e a hely ahol a vizsgálatot csinálták.

Fontos a megelőzés, de nem így. Ha a családban előfordult valamilyen típusú daganat, akkor abból érdemes gyakran szűrővizsgálatra menni, ha méhnyakrák, akkor nőgyógyászhoz, ha tüdőrák, akkor tüdőszűrésre, ha vastagbéldaganat, akkor colonoscopiára stb. A méhnyakrák ellen védőoltással is lehet védekezni. Bizonyos kor fölött ajánlják is pl. az emlők rendszeres ellenőrzését. Mindezek mellett pedig a megfelelő életmód, sport, étkezés, káros szokások elhagyása, mint dohányzás, alkohol.

2019. márc. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, nem utáljuk ha a beteg magától megy diagnosztikai vizsgálatra. Azt utáljuk, ha a beteg baromságokra megy amiknek semmi relevanciája, semmi értelme aztán engem kérdez, hogy ez meg az mit jelent egy olyan vizsgálaton ami alapból hülyeség.


Mondok egy példát, semmi bajom azzal, hogyha a beteg fél, hogy vastagbélrákja van, mert a családjában ez egy gyakori betegség ezért elmegy széklet vér vizsgálatra vagy vastagbéltükrözésre. Tök jó dolog.

Ellenpélda, iszonyatosan utálom, ha tumormarker vizsgálatra mennek mert a tumormarker nem szűrésre, hanem utánkövetésre való.

2019. márc. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Teljes mértékben a háziorvosnak volt igaza. Te meg buta vagy. Finoman szólva.
2019. márc. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A magánrendelőbe bármit megcsinálnak vizsgálatot ha kifizeted, de az előttem szólónak igaza van, hogy felesleges vizsgálatokra csak kdobod a pénzed. Én az ilyesmit előzetesen meg szoktam beszélni a házidokival és a tanácsa szerint megyek ahova javasolja. Vagy ha panaszom van akkor a magánrendelőbe az asszisztensektől kérek tanácsot, hogy kihez menjek. Azt hiszem van erre valami rendelkezés (ezt csak gondolom), hogy az állami rendszerben nem vehetik figyelembe a magánrendelőbe készült leleteket. Azért gondolom mewrt voltam már állami szakorvosnál ahol mutattam a leletemet és a doki nem fogadta el. Miért? A helyi magánrendelők közül a legnevesebbe járok
2019. ápr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi rendelkezés nincs. A magánrendelős is éppen olyan lelet lenne ha igényesen lenne megcsinálva. A probléma az, hogy sok magánrendelőben összegányolják csak a dokumentációt ezért értékelhetetlenek
2019. ápr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ebben az esetben úgy tűnik, hogy bedőltem a magánrendelős marketingnek. Legközelebb jobban utánanézek.

Ettől függetlenül a megelőzést és a rendszeres kontrollt fontosnak tartom, nem bízom rá magam teljesen a háziorvosra, mert vannak olyan újféle módszerek és vizsgálatok, amikről nem is igazán hallott. Be is szokta vallani, hogy ő ebben nem tud segíteni, kérdezzek meg olyan dokit, aki ért hozzá.

Például ilyen volt az arteriográfia, megkérdeztem egy kardiológust, szerinte fölösleges és aránytalanul drága, egy jó doppleres szívultrahang ezerszer többet ér, úgyhogy arra nem is mentem.

2019. ápr. 13. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!