Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi ideig tart általában a...

Mennyi ideig tart általában a frontin elvonási tünet?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem 5 év után leteszem a frontint, végleg. 0,5 mg-ból szedtem napi 3-4 szemet. Mennyi ideig tart átlagosan a gyógyszer elhagyás utáni elvonási tünetegyütes, milyen tünetek vannak?

2017. dec. 25. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
És ezt miért nem attól az orvostól kérdezed meg, aki felírta neked?
2017. dec. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
8 - 18 honap a teljes leszokasig. Az elvonasi tunetegyuttes is legalabb 3-4 honapig tart. En sose tettem le, csak negyedannyit szedek mint te, de volt tiszta idoszakom 2 honap, majd bele orultem. Sok sikert hozza, de en sajnos semmi jot nem igerhetek!
2017. dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%

Utolsó butaságot ír. Igen megeshet az akár fél éves elvonás is, de ez a ritkaság. Általában 2-4 hét alatt elmúlik.


Valaki aki abba is hagyta már...

2017. dec. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

4 évig szedtem frontint. Le lehetett szokni róla. 1 hét alatt túl vagy a nehezén (nálam ez hidegrázás, gyengeség, álmatlanság, ha elaludtam, rémálmok, hasmenés, hányinger volt), utána még egy darabig esetleg rosszul alszol, ingerültebb/kedvetlenebb vagy, de nem annyira vészes. Szerintem ha az első héten túl vagy, már könnyű. Akkor már rájössz, hogy ha ennyit kibírtál, a hátralévő rész gyerekjáték. :) Én legalábbis így voltam vele. Persze lelkierő kell hozzá, s komoly elhatározás!


Én úgy álltam hozzá, hogy: rendben, most jön pár napnyi borzalom, de annyit megér az egészségem, meg az, hogy nem kell majd ennyi pénzt költeni rá, és hogy nem függ valamitől az alvásom, nyugodtságom. Javaslom, hogy töltsd le a kedvenc filmjeid, sorozataid, szóval foglald el magad, tedd könnyebbé. Ezzel az elmédben összekapcsolod a leszokást azzal, hogy ez jó dolog (kedvenc dolgaid mint jutalmak).


Remélem, segítettem, ha nem, de szeretnél kérdezni, írj! :)

2017. dec. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, főleg az utolsónak. Valóban filmnézéssel ütöm el az időt, főzéssel, minden olyannal amit egyébként szeretek. Már 5 napja "tiszta" vagyok. Hogy őszinte legyek vészen komoly elvonási tünetem még nem volt, talán csak annyi, hogy picit ingerült vagyok, de én általában az vagyok szóval ez nem nagy újság :D


Meg még talán annyi, hogy néha melegem van néha fázom de semmi elviselhetetlen. Gondolom az majd most jön ...

2017. dec. 29. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!