Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miert kell pirosba öltöztetni...

Miert kell pirosba öltöztetni a himlős gyereket?

Figyelt kérdés
El magyarázná nekem valaki , hogy valamikor réges régen milyen alapon született az az elv, hogy a himlős gyereket pirosba kell öltöztetni, mert a piros az kihuzza a himlőt? Az még hagyám, hogy szauna szintű melegben kell tartani, hogy üssön ki teljesen, mert különben be felé üt ki és akkor isten őrizz mi történhet, bár számomra ez is elég bizarr, de ez a piros ruhás dolog nagyon abszurd. Szóval aki ugyan ezen az elven van, magyarázza el nekem , hogy hogyan képes egy piros ruha ki húzni a himlőt? ???

#ruha #himlő #régi szokás #régi gyógymód
2019. ápr. 14. 20:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem hallottam még eme elméleteket!
2019. ápr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem hallottam még ezt!
2019. ápr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Doros ***** válasza:
84%
Gondolom, azon az alapon, amely a homeopátia eredete: hasonlót a hasonlóval gyógyítás elve.
2019. ápr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam még én sem ilyenről. Lehet valami régi szokás volt.
2019. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
60 éves vagyok, de még sosem hallottam ilyet.
2019. ápr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Engem nem lep meg mert egész gyerekkoromban ezt hallottam, itt nálunk felé Erdélyben pláne hogy falun élek, eléggé gyakori szokás, csak nem értem, hogy mi alapon. A leg viccesebb része az amikor valaki olyan erőszakosan erőlteti, hogy ezt így kell csinálni (pont aktuális nálunk mert himlős a kisfiam) , különben jaj mi lesz, de amikor rájuk kérdezek, hogy miért? 10 másodperc néma csend után csak annyit tudnak, hozzá fűzni, hogy "mert ezt így kell" komolyan már tele van a padlás azzal , hogy jaj ez ilyen veszélyes, meg olyan veszélyes, tisztára mintha ijesztegetni akarnának. Már olyat is tanácsoltak nekem, hogy nehogy ki vigyem a levegőre mert rá megy a himlő a tökére (így szó szerint) és abba bele lehet... Inkább ki se ejtem a számon. Amikor meg mondom, hogy a doki azt mondja, hogy nincs mitől tartanom, még olyan beszolásokat kapok, hogy hát az öregek csak jobban tudják mint a doki. Már annyira idegesítenek, hogy aki a legközelebb ilyennel jön becsület szavamra le ütöm.
2019. ápr. 14. 21:57
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja és még hadd fűzzem hozzá azt is , hogy amúgy nem csak az öregek, fiatal anyukák is alkalmazzák ezt a módszert, és ijesztegetnek engem azzal, hogy rosszul teszem, hogy az orvosra hallgatok , mert az az orvos biztos bolond meg dobja el a diplomajat, hogy hogy is gondolja meg hogy azt mondja nekem , hogy nyugodtan ki vihetem a gyereket ha jó idő van. Annyira fel tudnak b*ni az ilyenekkel, hogy jön hogy szökjek neki egy ilyen pillanatban egy ilyen embernek s kicsit csiklandozzam meg a gigajat. Jó Igen tudom hogy jó indulatbol mondják meg stb de azért úgy ijesztegetni egy amúgy is aggódó anyát hogy példákat sorolni neki, hogy egy gyerek ebbe bele... Az azért már egy kicsit túl megy a határon. Én szeretek falun élni, falun nőttem fel, de attól még nem hiszek el minden mende mondát, és ki akasztanak az ilyen felfogású emberek.
2019. ápr. 14. 22:08
 8/15 anonim ***** válasza:

természetgyógyászként hiszek a színek gyógyító erejében, ami természetesen csak egy plusz, nem pedig egy színnel kell kezelni bármilyen betegséget... érdekességként egy link:

[link]


félreértés ne essék, nem az orvosok tudását szeretném lekicsínyleni, de úgy gondolom az "öregeknek" van egy olyan tudása, amit lehet megmagyarázni nem tudnak, mit-miért... de cseppet sem hülyeség amit mondanak :)

2019. ápr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező gondolom bárányhimlőről (varicella) van szó. Ez a gyerek pirosban öltöztetése egy baromság. A természetgyógyászat meg egy hatalmas kuruzslás. Hallgass az orvosra!

Ami meg a ruhát illeti kényelmes, szellősebb ruhát kell a gyerekre adni. A kiütéseket kenni nem szabad még cinkrázó pasztával sem, ez alól egyedül a fertőtlenítők kivételek pl. Betadin vagy Octanisept de azt is csak a rondább kiütéseken kell alkalmazni. A gyerek ha jól érzi magát a levegőn nyugodtan ki mehet ha jó idő van, de nem kell erőltetni, hidegben ne legyen. Közösségbe nem mehet, terhes közelébe nem mehet, és ha valaki aki még nem volt bárányhimlős egy légtérben kerül vele az két hét múlva biztosan bárányhimlős lesz.

2019. ápr. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%

"ha valaki aki még nem volt bárányhimlős"


Nekem most van KILENCEDSZER olyan GYEREKKORI bőrkiütésem 50 évesen, ami állítólag csak kisgyerekeknél van nagyon ritkán az érzékenyebb bőrűek között, és egy életre védettséget biztosít, tehát csak egyszer lehet benne megbetegedni. A második alkalommal, mikor orvoshoz mentem vele, az orvos azt mondta, nem hinné el, ha nem Ő diagnosztizálta volna az elsőt is.

Ennyit az infektológiáról!

2019. ápr. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!