Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egészségügyi ellátások

A kérdés

Miért mondhat egy 21 éves srác nemet a kemoterápiára?

Ismerősöm/barátom egy hónapja tudja hogy tüdőrákja van. Persze régóta köhögött, de szßrott rá elmenni orvoshoz, csak akkor ment amikor már nagyon nagyon köhögött és voltak más tünetei is (elvileg volt neki valami kikezeletlen tüdőgyulladása, az is közbejátszott...).

Műteni nem lehet, talán még a kemo segíthetne rajta, de arról hallani sem akar.

Azt mondja nem kórházban akar szenvedni, élvezni akarja és fogja is addig az életet amíg lehet (bulizás, haverokkal lógás, túrázás, meló...)

Egyszerűen felfoghatatlan, hogy nemet mond a kezelésre. Körülötte mindenki arról győzködi hogy legalább próbálja meg, de nem hajlandó.

Keress kérdéseket hasonló témákban: ismerős, betegség, tüdőrák, kemoterápia, kezelés, orvos, onkológus, rák, élet

ápr. 14. 22:29  Privát üzenet  

A válaszok
talán mert mindenhol azt hallani-olvasni a kemoterápia mennyire legyengíti a szervezetet + hányás+kopaszodás - stb...igazából nem sok jót hallani róla... ráadásul még arról se lehet olvasni, hogy ennek köszönhetően hányan gyógyulnak meg, inkább csak hogy utána meghaltak.. (persze mindenhol van pozitív tapasztalt, de nem ezt hangoztatják... tehát: inkább élvezi szeretné az életet ereje teljében, rosszullétek-gyengeség-kopaszodás nélkül amíg teheti.. ami nem azt jelenti, hogy a helyes utat választja :/

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont ápr. 14. 22:42 Privát üzenet

Értem is meg nem is....

Volt egy ismerősöm neki hererákja volt és nem kért kemót, ő meghalt.

A páromnak daganata volt, iszonyúan féltünk a kemótól de nem volt más választás :-( A kemó után pár nappal a daganat nagy része eltűnt, a haja hulott ugyan de messze nem sok, nem lett kopasz. Hányás volt az első után, a többinél aztán már észre se vette.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont ápr. 15. 08:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
23 éves srác vagyok és nincs TB- m, és nem vagyok tanuló és nem is dolgozok. Ha korházba vinnének pl szivrohammal ujraélesztenének? (Ha igen mennyiért? Komolyan kérdezem. )
17 éves focista srác vagyok és ma voltam a térdemmel orvosnál, ahol azt mondták hogy porckopásom van. Mennyire súlyos ez?
Lenne egy fontos kérdésem Miért fáj ha először ujjazott meg egy srác?
Teafa olaj az jó zsírós bőrre? FŐleg a homlokom zsírósodik, de nagyon, de akkor már az egész arcomat végig tisztitanám vele. Vélemény? 22éves, srác vagyok.
Több görkoris videót láttam, amelyben a srác olyan szerencsétlenül esett, hogy az alkarja kettétört. Az a kéz még menthető, vagy amputációval járt?
Vakbélgyanú esetén van olyan vizsgálat, h. benyúlnak a végbélbe újjal? Velem ez történt, a vizsgálóba (én fiú vagyok) az a srác aki vizsgált benyúlt a végbelembe és nyomkodta, és...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egészségügyi ellátások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!