Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Első migrénes roham, algopyrin...

Első migrénes roham, algopyrinre vehetek be Advilt?

Figyelt kérdés
Tudom, nem jó magunkat diagnosztizálni, de azt hiszem életem első migrénes rohamát élem, az unokatesómnak már volt ilyen többször (ki is vizsgálták őt és az volt neki) és ő is azt mondja egyértelműen migrén. és a netes leírások is pontról pontra illenek a tüneteimre. Út közben voltam amikor rám jött, és 1 db algopyrin volt csak nálam, de mivel eleinte nem volt túl erős és hullámokban jött a fájdalom csak a felét vettem be. Mire most haza értem sokkal rosszabbul vagyok, az uokatesom azt mondja vegyek még be fájdalomcsillapítót (a fél algopyrin nem használt) de itthon csak advil ultra van. Vegyem most be a másik fél algopyrint hátha segít, vagy vehetek be arra a félre advilt? KB 1-1.5 órája vettem be a gyógyszert. Plusz örülnék ha valaki tudna tanácsot adni/ megnyugtatni higy túlélem, mert megijedtem eléggé ettől :D ilyesmit sosem éreztem mint most.

2019. júl. 24. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Nyugodtan beveheted.


Semmi baj sem lesz, csak fáj. Viszont az advil is gyenge.


Nyugodtan menj be az ügyeletre és adnak normális fájdalomcsillapítót, mert ezt nem egyszerű kivenni.

2019. júl. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos Magyarországon nem adnak opioidokat, max ha rákos vagy
2019. júl. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy migrénre nem is opioid kell, hanem rohamoldó, amit neurológus ír fel.
2019. júl. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!