Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hiánycikk a relpax mit tegyek?

Hiánycikk a relpax mit tegyek?

Figyelt kérdés
Migrénesek nektek van ilyen gondotok? Rettegek hogy megint előjön egy roham és csak szeptemberben lesz megint kapható. Hogy lehet hogy helyettesíteni se tudják?? Tiszta ideg vagyok

2019. aug. 7. 07:13
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Bár magyarországon valóban a Relpax az egyetlen Eletriptán hatóanyagtartalmú gyógyszer, van több más hatóanyag, aminek ugyanolyan hatása van. Tehát az orvosod tud felírni olyat, ami helyettesíti, de a gyógyszerész nem adhat más hatóanyagtartalmú gyógyszert akkor sem, ha a hatása ugyanaz. Menj orvoshoz és megoldódik a problémád.
2019. aug. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tiszta legyen: a gyógyszerész csak akkor adhat más nevű gyógyszert, mint amit neked felírtak, ha annak a hatóanyaga ugyanaz, csak a neve más. nem cserélheti ki egy más hatóanyagtartalmúra, ami ugyanarra a problémára hat.
2019. aug. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szoval ha visszamegyek a házi orvoshoz ír nekem valami mást?
2019. aug. 7. 14:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem ír. Háziorvos rezidens vagyok. Csak az eletriptant tudjuk felírni javaslat nélkül a triptánok közül. Az összes többi javaslathoz kötött. Sajnos egy csomó esetben megkötik a kezünket. A többit neurológiai javaslatra lehet írni.
2019. aug. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm azóta már voltam a neurológusomnál és felirt egy másikat de azt mondta majdnem ugyanaz
2019. aug. 13. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!