Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen vitamin szedheto a...

Milyen vitamin szedheto a pajzsmirigy enyhe alulmukodese ellen?

Figyelt kérdés
41 eves vagyok, TEH ertekem 3,075. Szerintem bar idealis tartomany de picit sok 2 lenne idealis. Hajlamos is vagyok hizasra picit igy. Milyen vitaminkeszitmenyek segithetnek.ezen? Lehetoleg ne draga keszitmeny legyen

#pajzsmirigy #enyhe alulmukodes
2019. aug. 8. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem alulműködés még, de ha gyanakszol, akkor alaposabban ki kellene vizsgáltatnod magad. Egy komplexebb labor kellene, amire endokrinológus tud elküldeni, meg egy pajzsmirigy ultrahang.

Egyébként nem autoimmun eredetű alulműködésre jodidot szoktak adni, én azt szedem, viszont a fenti kivizsgálásokon túlestem. Azért fontos, mert ha autoimmun eredetű (Hashimoto), akkor azon a jodid rontani fog, tehát pont ellenkezőjét fogod elérni, mint amit szeretnél.

2019. aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Valóban a 2 körüli érték lenne jó. Spirulina alga jó hatással van a pm működésére.
2019. nov. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
György tea? Valóban kell néhány hónap míg felpergeti a pajzsmirigy hormonok működését?
2019. dec. 11. 21:48
 4/4 A kérdező kommentje:
Alig ettem mégis híztam a szünet alatt igaz mozgásra alkalmam nem volt. Elmentem kivizsgálásra véleményem szerint a 3 as érték az sok az már enyhe alulműködés. Ha kérek beutalót, akkor adnak enndorinológiához hogy valami hormonpotló készítmányt kapjak? Igaz, hogy nem vagyok kövér 53 kg és 170 cm, de sajnos, nagyon nem bűntelenül és nem ehetek akármennyit sőt!!! És ha nem lesz változás nem sok időn belül szétfolyok, 90 kg leszek.
2019. dec. 29. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!