Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért félek ennyire a ráktól,...

Szunyo37 kérdése:

Miért félek ennyire a ráktól, és a betegségektől?

Figyelt kérdés

50 éves vagyok, és nincs családom.

Jártam már mindenféle vizsgálatokon, és kisebb problémáim vannak, de nem állapítottak meg súlyosabb betegséget. Közérzetem rossz, és fáradt vagyok állandóan. Persze félek én is a haláltól, mint bárki más, de hiszek azutáni létben. Ingerült és stresszes vagyok. Sajnos ezt örököltem.



2019. aug. 11. 07:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy csónakba evezünk, csak én 16 vagyok.. :(
2019. aug. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert a csapból is a rák folyik. Folyton ezt halljuk mindenhonnan. Ráadádul családod sincs akikre számíthatnál ha beteg lennél. Természetes, hogy félsz. Rengetegen vannak így ezzel. Én is félek, de nem csak a ráktól hanem bármitől amivel orvoshoz kell menni. Sajnos én már megjártam a kórházat a műhibát meg a félrediagnosztizálást és kiszolgáltatottságot. Így bizalmam sincs az orvosokban. Bármit mondanak nem hiszem el. 40/N
2019. aug. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a mai egészségügy tükrözi önmagát. Az orvosok elgépiesedtek, és a nyugati orvoslás a gyógyszeriparon alapul.
2019. aug. 11. 08:35
 4/9 A kérdező kommentje:
16 évesen nem voltak ilyen gondjaim, sőt 40-45 évesen se. Sajnos, mióta elvesztetem az apámat és az öcsémat, azóta van ez.
2019. aug. 11. 08:37
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rossz irány az, hogyha előre félsz attól, ami még nimcs is, sőt előjele sincs. Bizalmam én is elvesztettem az orvoslásban egy családtagom miatt, de emiatt nem okolhatsz mindenkit.

A ráktól az emberek azért félnek, mert a csapból is ez folyik és nem tudod megelőzni, ennek a lényege csak a marketing, hogy nyáron pl. több naptejet lehessen eladni, minél többet vegyenek gyógyszereket. Egyszer nem hallasz olyan hírt, hogy pl. egy vállalat csökkenti a károsanyag kibocsájtását.

A betegségeket is direkt súlykolják a reklámokkal beléd. Ilyen vitamin, olyan vitamin, probiotikum, fájdalomcsillapító, tapaszok, sprayk, sorolhatnám. Nem beszélve arról, hogy ezekben a reklámokban még fel is hívják a figyelmed arra, hogy egy átlagos cselekedeteddel milyen problémáid lehetnek, ami amúgy nincs, de elhiszed.

Szerintem te sajnos ebbe a körbe esel bele és ezért gondolod ezt.

2019. aug. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ypszilon

Lehet hogy igazad van.

Sőt biztos, hogy az van, de ezekt nem tudja az ember kikerülni.

Mindenhol a médiában ez folyik a csapból. Belénk sulykolják a betegségeket.

2019. aug. 11. 10:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tenni úgy tehetsz ellene, ha nem hiszel el mindent. Én nem véletlenül nem nézek tévét pl., engem ezek a dolgok idegesítenek.

Sajnos elég nagy akaraterő kell ahhoz, hogy ezt figyelmen kívül tudd hagyni, főleg, ha sokat nézed a tévét.

Azt gondolom, hogy ez a dolog pár éven belül megváltozik, mert az orvosok is csak néznek, hogy mi történik itt, a betegek olyan dolgokkal mennek hozzájuk, hogy egyszerűen nem tudnak velük mit kezdeni, ők már diagnosztizálták magukat, megmondják milyen gyógyszer vagy vizsgálat kell, csak adja a beutalót/receptet és kész. Emiatt nő a túlterheltség is, amit már a társadalom nem bír el.

2019. aug. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van. Csak sajnos ez az egész oda vezet, hogy aki meg valós komoly problémával fordul orvoshoz azt is hülyének nézik es lerázzák, hogy pszichés. Az illető meg szenved vagy meghal. Simán be lehet kerülni a pszichiazria bugyraiba valós fiziakai betegsegekkel. És eheted a gyógysuereiket amik sosem fognak segíteni mert nem az a bajod. Pár év múlva meg még meg is bolondulsz. Pszichiátriai gyógyszerek százai vannak a piacon. A nyugtatókat úgy osztogatják mint a cukrot. Pedig hamar rajuk lehet szokni és rengeteg a mellékhatás. Én is így jártam. Súlyos betrgséggel a pszichiátriára küldtek. Nem vettek komolyan. Ha elhiszem amit mondanak és nem megyek orvosról orvosra hónapokon át már nem élnék. Később szédültem és fáradt voltam mindig, fajt a fejem. Megint leráztak, hogy pszichés. Akkor elhittem mert sok volt a stressz. Már írták is a drogokat a pszichiátrián rá. Szerencsére nem mertem beszedni, mert pár hónap múlva kiderült verszegény vagyok. Atzól volt a szédülés és fáradtság és ebből adódóan a szorongás mert feltem, hogy elajulok. Kaptam rá vasat és 2 hónap alatt elmúlt minden bajom. A pszichiátrián eszükbe nem jutott egy vérképet kérni. Ha nem kapok el egy vírusos hasmenest ki sem derül. Mert ott már annyira nem nyertem vissza az erőm, hogy végre az orvosnak is feltűnt, hogy talan nem pszichesen vagyok rosszul és elküldött laborba. Nem is kommentalom az egészet! Nincs más megoldás el kell terelni a gondolatainkat! Amire van ráhatásod azt tedd meg. Egyél egészségesen, mozogj, ne dohanyozz. Ennyi. Amire nincs ráhatasod azzal nem erdemes foglalkozni. Tudom nehéz. 2. Voltam.
2019. aug. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden arra megy ki, hogy félj! Mert aki fél az irányítható. Pl. El lehet neki adni bármit ami enyhíti a felelmét. Sok felesleges étrendkiegészítő, a kovaföldtől kezdve a macskahugyig mindent beszednek akik félnek. És ez nagyon szomorú. Persze indokolt esetben kell a vitamin. Meg hasznos lehet valami. De messze nem olyan mértekben ahogy emberek ezrei ész nelkül tömik magukba ezeket a cuccokat meg a gyógyszereket. El sem olvassák mi az. Mondta az orvos! Jobbik eset! Bár láttam már olyan orvost aki fül orr gégészeten mindenkinek magneb6 ginkobilobát javasolt, márkanévvel. Biztos nem volt érdekeltsége a dologban. A rosszabbik mikor a tvben meg a Mariska nénitől hallotta. Borzalom ami megy. Tenyleg nem érdemes bekapcsolni a tvt.
2019. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!